kurec

Když mi zaměstnavatel dává peníze na ruku, můžu být jako zaměstnanec trestně stíhaný?

Jde o to, že když ze svého platu, který dostávám, nic neodvádím státu.

Nejlepší odpověď
da ny

Práce na černo:
„…– zaměstnanec může čekat postih ve výši až 100 tis. korun, nelegální zaměstnavatel může dostat pokutu až 10 mil. Kč.“
http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/ekonomika/po­zor-prace-na-cerno-vas-muze-pripravit-o-miliony.html
http://www.pod­nikatelka.info/pra­ce-na-cerno-prinasi-postih-firme-i-zamestnanci/

Další odpovědi
ivzez

Porušování zákoníku práce se neposuzuje jako trestný čin,
ale pokud na to přijde inspektorát práce, může být pokuta vyměřena
nejen zaměstnavateli, ale i zaměstnanci (10.000–100.000 Kč).

Skutečnost, že nic neodvádíte státu,
se pak promítne v dalších ohledech
(podle mých zkušeností to pro zaměstnance není výhodné).

isteron

Poškodený budete aj vy. Tá suma vám nebude zapísaná ako zárobok a bude vám chýbať pri stanovení sumy budúceho dôchodku.

Kryšpín

To se dovědět vůdce firmy ANO, tak s vámi pěkně zatočí

Edison

Pak nejde o zaměstnavatele, zaměstnance a plat…

jirka F

Vždy je stoprocentně lepší mít nějakou písemnou dohodu(o pracovní činnosti, o provedení práce)jinak prostě mu říct sbohem,že bez dohody nebo smlouvy dělat nebudete.Může přijít inspektorát rozdělí vám i zaměstnavateli pokuty.