Avatar uživatele
kurec

Když mi utáhnou v autoservisu kola pneumatickým utahovákem, lze je bez něj zase povolit?

Myslím jako jestli to jde povolit ručním nářadím nebo nečím takovým podobným protože každý doma nemá pneumatický utahovák na kola teda leda by jste bydleli v pit stopu

Zajímavá 0 před 2210 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Ano. I pneumatický utahovák má být nastaven na správný utahovací moment. To samo o sobě napovídá, že povolení je pak dáno velikostí použité páky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hapiky

Žádný autoservis nedotáhne šroby na kolech takovou silou, aby nešly ručně povolit.
Zlí jazykové tvrdí, že v některých špičkově vybavených servisech utahují po předchozí domluvě i mozkové závity, tak nevím co je na tom pravdy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Ano, lze to i klíčem na kola, co máte ve výbavě. Někdy je lepší ráčna s ořechem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Nejen že to jde, ale dobré autoservisy to po dotažení pneumatickým utahovákem ještě „přejdou“ momentovým klíčem, aby dodržely stanovené utahovací momenty.
Na silnici pokud ti to nejde povolit, tak máš špatné nářadí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Tak se do nasazeného klíče opři nohou. Máš krátkou páku u klíče.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Musí to jít.
Když píchneš gumu jinde než v dílně, jak bys kolo povolil?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Jak píší kolegové: Mělo by to jít, Já u výměny jsem a potvrzuji že alespoň v mém servisu používají pneu. šroubovák jen na hrubé zašroubování a pak dotahují ručně momenťákem. A také potvrzuji že jsem byl schopen ta kola povolit ručně… (cca týden po výměně jsem zaparkoval před barákem a syčení mně upozornilo na defekt. Než jsem se vrátil ze sklepa s letníma a rukavicema, auto stálo na ráfku)

Ale netvrdím, že to půjde snadno. Teleskop doporučuju. (u jednoho z těch šroubů jsem se i zapotil)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
orwell

Zde bych si dovolil uvedeným odpovědím oponovat. Jsou i takoví dobytci, že utáhnou šrouby na kolech tak, že prakticky není šance na ruční povolení s nářadím, které běžně vozíme jako výbavu ve vozidle. A metrovou ocelovou trubku, tu u sebe opravdu v autě nemám. Stalo se mi to a ani dva chlapi přivolaní na pomoc neuspěli. Dokonce jsme při tom mírně nadzvedli zadek auta! Klika, že jsem to řešil doma na dvoře. Nakonec se to po urputném boji přece jen podařilo. Mít defekt na cestě, tak jsem v háji. Od té doby si tohle hlídám.

před 2209 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek