Kazatel

Když mi dodavatel poslal již nový předpis záloh přepočtený dle zastropovaných cen, znamená to, že již bude účtovat méně?

Předpis nižších záloh platí již od listopadu. V TV novinách říkali, že už klienti ušetří, ale mě se to nějak nezdá, abych nebyl nepříjemně překvapen, až ponížená záloha bude scházet jako nedoplatek za ceny, které do konce roku zastropované nejsou.

Odpovědi
Pepa25

  1. Vždy platí poslední předpis a 2) vždy je možné zálohy na žádost zákazníka zvýšit. Věřil bych dodavateli: stanovení záloh není atomová věda, ale vynásobení spotřeby a ceny děleno počet měsíců a dodavatel sleduje ve svém zájmu zatraceně pečlivě, jakou cenu má počítat.

P.S. Třeba mě dodavatel napsal jsen dvě věty, že mám tak výhodné ceny, že zastropování je výš a tudíž mi zálohy nebude snižovat.

Kazatel

Pepíku, pochopil jsi popsaný problém? Že dělají z lidí pravděpodobně blbce?

Pepa25

Sorry, že jsem to nenapsal více polopaticky: ve vzorečku cena * spotřeba může být pro část období, na které jsou zálohy nastaveny (obvykle rok od zúčtování do zúčtování), nastaveny různé ceny. Zbytek (dělení počtem měsíců) platí, takže zálohy jsou obvykle celé období stejné.