Avatar uživatele
eLx

Když mě zastaví policie a chce mi udělat testy na alkohol, mohu to samé chtít od nich?

Mám-li podezření, že nejsou střízlivý. Je na to nějaký paragraf?
Doplňuji:
baghira: ale jak jim to zpětně dokážu, když to nebudu řešit na místě? to přece nedává smysl, psát potom nějaký dopisy, když už to z nich dávno vyprchá.. :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: eLx

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, kapka, flodur, chudst, suaeda, haunted, casey, Lyn před 4577 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Pokud se Vám nezdá střízlivost kontrolujícího policisty, či jeho postup, poznamenejte si jeho služební číslo a pak se obraťte na linku 158.
Aby si taky dýchli po nich bohužel požadovat nemůžete.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Nevím jak pan doktor, ale černý pardál baghira by si zapsal informace nutné k identifikaci policistů (osobní čísla, SPZ auta, místo a čas), a pak doma v klidu všecko sepsal a odeslal na odbor vnitřní kontroly (ovk@mvcr.cz), případně
Policejní prezidium České republiky, Strojnická 27,
170 89 Praha 7
To je všechno. Řešit to někde venku v poli nemá žádný smysl – kromě toho můj čas je vzácný na to, abych řešil neukázněné policisty :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
chudst

Muj nazor: vezmeme to ciste teoreticky – zastavi vas policie a vy skutecne budete mit podezreni, ze nejsou strizlivi. Mate moznost na ne zavolat dohled (- nahlasite je na policii, kteri to budou resit). Vy sam mate pravo zasahnout [a to nemyslim uz jen chtit po nich testy] pouze v pripade, ze primo ohrozuji nejakym zpusobem vasi osobu nebo ostatni, jinak ne. Ale je to jen muj nazor, mozna se pletu, pockejme si na nazor pana doktora nebo baghiry.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ewíík

Velmi zajímavá otázka .. Spíš myslím že ne ale je to můj názor..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Je to zaujímavé.
A to si majú ten test spraviť sami, alebo vy? Alebo zavoláte ďalšiu hliadku?
Ak sa vaše podozrenie nepotvrdí, čo je pravdepodobné, nemôžu vás obviniť za slovné napadnutie verejného činiteľa?
Možno nám pomôže náš Dr.Axl s vysvetlením našich medzier

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

ne.

zákon jednoznačně stanovuje, kdo je oprávněn koho podrobit dechové zkoušce na alkohol.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

A už jste někdy vyhráli s policajtem, celníkem, lampasákem nebo státním ouřadou ? Těžko, co ? Tak raděj držet hubu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kablik

Dobrá otázka, při kolika promile tě napadla?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fidel

Osobně bych zavolal na 158 a ohlásili jim tam podezření ze spáchání tč ohrožení pod vlivem návykové látky (policajti) a že útok na objekt tr. činu stále trvá, tak ať zvednou prdel a přijedou si pro kolegy… Každý hovor musí prošetřit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek