eLx

Když mě zastaví policie a chce mi udělat testy na alkohol, mohu to samé chtít od nich?

Mám-li podezření, že nejsou střízlivý. Je na to nějaký paragraf?
Doplňuji:
baghira: ale jak jim to zpětně dokážu, když to nebudu řešit na místě? to přece nedává smysl, psát potom nějaký dopisy, když už to z nich dávno vyprchá.. :)

Nejlepší odpověď
Deli

Pokud se Vám nezdá střízlivost kontrolujícího policisty, či jeho postup, poznamenejte si jeho služební číslo a pak se obraťte na linku 158.
Aby si taky dýchli po nich bohužel požadovat nemůžete.

Další odpovědi
baghira

Nevím jak pan doktor, ale černý pardál baghira by si zapsal informace nutné k identifikaci policistů (osobní čísla, SPZ auta, místo a čas), a pak doma v klidu všecko sepsal a odeslal na odbor vnitřní kontroly (ovk@mvcr.cz), případně
Policejní prezidium České republiky, Strojnická 27,
170 89 Praha 7
To je všechno. Řešit to někde venku v poli nemá žádný smysl – kromě toho můj čas je vzácný na to, abych řešil neukázněné policisty :)

chudst

Muj nazor: vezmeme to ciste teoreticky – zastavi vas policie a vy skutecne budete mit podezreni, ze nejsou strizlivi. Mate moznost na ne zavolat dohled (- nahlasite je na policii, kteri to budou resit). Vy sam mate pravo zasahnout [a to nemyslim uz jen chtit po nich testy] pouze v pripade, ze primo ohrozuji nejakym zpusobem vasi osobu nebo ostatni, jinak ne. Ale je to jen muj nazor, mozna se pletu, pockejme si na nazor pana doktora nebo baghiry.

Ewíík

Velmi zajímavá otázka .. Spíš myslím že ne ale je to můj názor..

led

Je to zaujímavé.
A to si majú ten test spraviť sami, alebo vy? Alebo zavoláte ďalšiu hliadku?
Ak sa vaše podozrenie nepotvrdí, čo je pravdepodobné, nemôžu vás obviniť za slovné napadnutie verejného činiteľa?
Možno nám pomôže náš Dr.Axl s vysvetlením našich medzier

arygnoc

ne.

zákon jednoznačně stanovuje, kdo je oprávněn koho podrobit dechové zkoušce na alkohol.

lexx

A už jste někdy vyhráli s policajtem, celníkem, lampasákem nebo státním ouřadou ? Těžko, co ? Tak raděj držet hubu.

kablik

Dobrá otázka, při kolika promile tě napadla?

Fidel

Osobně bych zavolal na 158 a ohlásili jim tam podezření ze spáchání tč ohrožení pod vlivem návykové látky (policajti) a že útok na objekt tr. činu stále trvá, tak ať zvednou prdel a přijedou si pro kolegy… Každý hovor musí prošetřit.