Když mě zaměstnavatel odmítne zaměstnat,mám nějaká zákonný nárok na odvolání a přezkoumání nebo jen diskriminační ža­lobu

Nejlepší odpověď
anonym

Souhlasím s oběma. Možnost vznést nárok na přezkoumání přijímacího řízení máte. Diskriminační žaloba musí mít nějaký důvod a musel byste diskriminaci prokázat. Je zavádějící Vám v tomto směru radit, protože jste neuvedl žádné podrobnosti, oč se ve Vašem případě jednalo. Zaměstnavatel ale nemá povinnost zaměstnat nikoho, kdo mu nevyhovuje. Pokud dal přednost jiným zájemcům o práci, bylo to jeho pravomocné rozhodnutí.

Další odpovědi
Drap

odvolat a nechat cokoli přezkoumat má každý občan. Ovšem zaměstnavatel nemá povinnost nikoho zaměstnávat. Pokud by jste však byl nepřijat z diskriminačních důvodů, tak jiá možnost než žaloba neni.

cukrar

anonyme, to byste musel sdělit a prokázat, proč Vás nechce zaměstnat. Příklad, ke mě dojde několik lidí a já si vybírám, podle různých kriterií. Vám jen sdělím, děkuji nemám zájem, nebo, bohužel vybral jsem jiného…
OK?