icurusL

Když mě při běhu bolí pod žebrem, co mě vlastně bolí? A jak to zastavit?

Aha, no je pravda, že jsem vypil trochu více vody, je to i tím?

Nejlepší odpověď
gecco

Může to být bránice, mezižeberní svaly, břišní svaly, slepák, slinivka, kýla…
Těžko říct…
Jestliže tě to bolí i při jiné námaze, určitě si zajdi za doktorem.
A pokud jen při běhu:

  • neběhej s plným žaludkem (a raději vyprázdni i střeva)
  • neběhej ´na silu´ (může pomoct třeba to, že zachováš tempo, ale zkrátíš krok)
  • nauč se běhat (dýchání vs. krok)
  • pořiď si lepší boty
  • ta prohlídka u doktora nezaškodí

😉
_____________­_____________
Ano, může to být i tím, žes vypil ´hodně´ vody…
To by byla naprostá drobnost…
😉
Pokud běháš ´na výdrž´, pořiď si CamelBag – a jen tak ´ucucávej´.
Spíše, než abys pil – jen si svlažuj ústa (sliznice vstřebají dostatek vody a přitom ti nebude žaludek ´žblouchat´)…
😉