Avatar uživatele
lukas.zmizik

když mě obsluhy v restauracích čím dál častěji vrací méně než má, je to omyl nebo schválně?

Doplňuji:
že já si vždycky řeknu: chudák, blbě ho platí, tak to zkouší aspoň takhle.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, manon, johana 56, Pájo, zzzzz, anonym před 4238 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Vyzkoušej při vracení peněz tupý pohled přímo do obličeje kasírujícího. Když to nezabere, tak se zdvořile zeptej, jestli se náhodou nejedná o pokus o vtip. Potom stačí konstatovat, že opakovaný vtip přestává být vtipem a že bys rád viděl vedoucího.
Nevěř tomu, že je to o tom, že ho blbě platí a proto musí podvádět. Podvádí proto, že si myslí, že se neozveš. Ježíšku, to by mne vytočilo!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Tak rozhodně trinkgeld si nemůžou brát sami od sebe.Může se stát,že se obsluha sekne a vrátí nechtěně míň,ale stává se taky že vrátí víc(i to se stává)-a schválně-kolik % lidí na to obsluhu upozorní?Mno,jinak pokud obsluha takto zkouší dát míň …jestli to projde,tak je to zoufalost neskutečná a tahle „obsluha“ nemá na place co dělat.Dá se vydělat jinak než okradením nevinného zákazníka..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
manon

Je celkem jedno, jestli to dělá schválně nebo opakovaně neumí počítat. V obou případech si zaslouží, aby odešel s nulovým dýškem :) Myslím, že se většinou pozná, zda šlo o nechtěný omyl, stát se může, pak je na zákazníkovi, jak zareaguje – číšník by se měl samozřejmě omlouvat až se hory zelenají – pokud to bylo neúmyslné, i se to asi stane.
Třeba ho moc neplatí. A já dýško dávám. Ale já o něm rozhodnu a on by to měl respektovat.
Stejně systém dýšek je děsná blbost. Uvítala bych, aby v ceně bylo vše a já se dýškem nemusela zabývat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Všem kteří mi vrací nazpátek mohu jenom důvěřovat protože si těžko peníze přepočítám.
Doplňuji:
Samozřejmě velkého rozdílu bych si asi všimla, ale raději bych mlčela a nic neříkala. Samozřejmě pokud by se ošidil vracející a jeho omylu bych si všimla, tak bych mu finanční obnos vrátila.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Je to tringelt, jen si ho bere sám. Hold k civilizované zemi máme daleko.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

ad zzzzz, chtěl jsem ti dát palec za obsah odpovědi, když mne zarazil častý omyl záměny významu „pocta“ s foneticky shodným germanismem „holt“. Takže sorry, příště. – Výsledek příspěvku to posouvá do absurdní roviny.

před 4238 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření