lukas.zmizik

když mě obsluhy v restauracích čím dál častěji vrací méně než má, je to omyl nebo schválně?

Doplňuji:
že já si vždycky řeknu: chudák, blbě ho platí, tak to zkouší aspoň takhle.

Nejlepší odpověď
anonym

Vyzkoušej při vracení peněz tupý pohled přímo do obličeje kasírujícího. Když to nezabere, tak se zdvořile zeptej, jestli se náhodou nejedná o pokus o vtip. Potom stačí konstatovat, že opakovaný vtip přestává být vtipem a že bys rád viděl vedoucího.
Nevěř tomu, že je to o tom, že ho blbě platí a proto musí podvádět. Podvádí proto, že si myslí, že se neozveš. Ježíšku, to by mne vytočilo!

Další odpovědi
mojitek

Tak rozhodně trinkgeld si nemůžou brát sami od sebe.Může se stát,že se obsluha sekne a vrátí nechtěně míň,ale stává se taky že vrátí víc(i to se stává)-a schválně-kolik % lidí na to obsluhu upozorní?Mno,jinak pokud obsluha takto zkouší dát míň …jestli to projde,tak je to zoufalost neskutečná a tahle „obsluha“ nemá na place co dělat.Dá se vydělat jinak než okradením nevinného zákazníka..

manon

Je celkem jedno, jestli to dělá schválně nebo opakovaně neumí počítat. V obou případech si zaslouží, aby odešel s nulovým dýškem :) Myslím, že se většinou pozná, zda šlo o nechtěný omyl, stát se může, pak je na zákazníkovi, jak zareaguje – číšník by se měl samozřejmě omlouvat až se hory zelenají – pokud to bylo neúmyslné, i se to asi stane.
Třeba ho moc neplatí. A já dýško dávám. Ale já o něm rozhodnu a on by to měl respektovat.
Stejně systém dýšek je děsná blbost. Uvítala bych, aby v ceně bylo vše a já se dýškem nemusela zabývat.

anonym

Všem kteří mi vrací nazpátek mohu jenom důvěřovat protože si těžko peníze přepočítám.
Doplňuji:
Samozřejmě velkého rozdílu bych si asi všimla, ale raději bych mlčela a nic neříkala. Samozřejmě pokud by se ošidil vracející a jeho omylu bych si všimla, tak bych mu finanční obnos vrátila.

zzzzz

Je to tringelt, jen si ho bere sám. Hold k civilizované zemi máme daleko.

anonym

ad zzzzz, chtěl jsem ti dát palec za obsah odpovědi, když mne zarazil častý omyl záměny významu „pocta“ s foneticky shodným germanismem „holt“. Takže sorry, příště. – Výsledek příspěvku to posouvá do absurdní roviny.