Kepler

Když máte zvyšující se nadváhu, vážíte se každý den, nebo na to radši rezignujete?

Vždy jsem toužil mít nějaké lambo nebo Bugatti, co by udělalo z nuly na sto za tři vteřiny, ale protože jsem na to nikdy neměl, tak jsem si koupil digitální osobní váhu, která umí totéž. Stálý i pomalý přírustek vás motivuje k vlastnímu omezování, nebo máte chuť se na to vy…Jak říkal Winston Churchill: četl jsem tak hrozné věci o pití a kouření, že jsem se rozhodl přestat číst.

Odpovědi
Pepa25

V pravidelných intervalech, ideálně když je šance, že výsledek bude příznivý, např. po pravidelném sobotním výletě ještě před večeří 😉. Týdenní interval je IMHO ideální: když se zadaří, může být výsledek vidět, když ne, tak holt příští týden.

Edison

Jsem snad masochista??? Odstup, Satane!!!

Kelt

Taky mám takovou váhu, dokonce má větší zrychlení a navíc jsou zde hodnoty BMI a doporučená spotřeba energie a různá procenta. Po pár měsících jsem zjistil, že bych mohl mít stejnou váhu za poloviční cenu samozřejmě legálně, ale bez těch dalších funkcí, kterých jsem si přestal všímat. Teď se váha někam schovala , takže se raději měřím krejčovským centimetrem. Chystám se, že budu cvičit atd hodně přesvědčení hlavně dnes, protože je pondělí a zrovna 1.6. Tak mám na to vyhraněný sešit, že si budu všechno zapisovat.

zjentek

Jak se to pozná, než se sahá po váze? (;

aliendrone

Už jsem ti v nějaké odpovědi psal, že moje „břišní valcha“ zmizela v propadlišti dějin a to, že moje břicho trpí zvláštním stavem setrvalé rozpínavosti je důsledkem mé přirozené předvídavosti, kdy si buduji prostor pro rezervní inteligenci (bude se hodit)! Což jsi mi ZROVNA TY okomentoval DOST nevybíravě, myslím žes měl nějaké připomínky k tomu, KAM ji asi v reálu schovávám…

POUČIL jsem se z toho, takže místo odpovědi jen https://www.y­outube.com/wat­ch?v=8RTpc5ki3zY&fe­ature=youtu.be&t=2 ! ;) :D :D

Justin1

Lambo, Bugatti a podobné sporťáky nepovažuji za dobrou investici. Za velké peníze by sis koupil auto, do kterého se skoro nic nevejde. Zrychlení z nuly na stovku za tři sekundy se v běžném silničním provozu těžko využije, pro předjíždění a zrychlování v připojovacím pruhu to určitě není nutné. Důležitější podle mě je třeba to, jestli se do auta dost vejde, aby se s ním daly zvládat i velké nákupy, převozy rozměrnějších věcí, rodinné cesty, cesty na dovolenou a podobně. Tím nechci říct, že by to mělo být nějaké přerostlé SUV, pro které nestačí jedno parkovací místo a které lidi komentují slovy: „Kdo přijel touhletou tramvají?“

Každý den jsem se nikdy nevážil, ale častěji jsem se vážil před dvěma roky, když jsem dvakrát týdně chodil cvičit a chtěl jsem zjistit, jak velký je účinek toho cvičení. Zjistil jsem, že za půl roku jsem se dostal ze 101 kg na 99 kg, takže na shození jednoho kila jsem makal průměrně tři měsíce. Jak jsem potom zjistil, necvičil jsem dost aerobně, takže jsem se snažil hubnout tlačením těla do anaerobní zátěže, kdy se spalují víc cukry než tuky. Potom jsem přestal cvičit, po dvou měsících necvičení jsem měl 96 kg a po téměř dvou letech necvičení jsem se dostal na 89 kg. Myslím, že mi pomohlo to, že každý den chodím venku, k večeři mám kolem 18. hodiny většinou jenom jeden krajíc chleba a pochutiny, které jsem dříve konzumoval pravidelně, jím jenom velmi málo.

Mám pocit, že tělo si neřekne o to, co je pro něj dobré, ale o to, na co je zvyklé, a musíme sami řídit to, na co je zvyklé. Obecně se mi zdá, že na to, jak je příroda mocná, nás až moc nechává, abychom si řešení problémů se svými těly hledali sami, a když řešení najít nemůžeme, tak ji to nezajímá a prostě nás v tom nechá. Možná je to daň za to, že žijeme málo v souladu s přírodou, a proto s námi nespolupracuje.

led

Teraz v toto „málo pohyblivé“ obdobie pandémie, som pre istotu na váhu na nešlapla. viete vy čo stojí oprava preťaženej váhy?
Ale situácia sa už chvalabohu zlepšila. Konečne priemysel začal chrliť do oblakov smog a pomaly mizne nielen „čisté“ nebo, ale aj zdravotné potiaže z priberania a začína spokojný život pod smogom a skutočným mäsom a zeleninou a váha začína rapídne klesať na pôvodnú hmotnosť lesných víl. (nehovorte to aliendronovi, aby nezávidel)
Aj tá nešťastná preťažená váha si oddýchla a nepýta sa už do servisu.
To viete, dnešnému človeku, zvyknutému na smog a umelinu z prírody v obchodoch, ten krátkodobý čistý vzduch, počas nútenej prestávky, len uškodil, veď vďaka čistému vzduchu a čistému Slnku zistil, že je chorý. Brrr.

Jiří Bohumil

Bez ohledu na značku auta a jeho zrychlení jsem si vědom, že pokud neuberu na žrádle, tak zrychlení na váze bude nevratné. Takže v rámci mého hecnutí se, před cca 5-ti lety, kdy se mi podařilo shodit 25 kg za půl roku, tak když zjistím, při zvážení( 1 x za dva až tři dny), že by mohlo jít o akceleraci, uberu plyn (pár dní mírně omezím přísun a množství energeticky vydatných produktů) a ono se to zase srovná.
Oproti švagrové, která „zavrhla“ váhu jako vadnou a nekvalitní a přibývající kila svedla na ni. Což je evidentní ne na té váze, ale spíše na té švagrové.:-)

Kepler

zjentek: když se nevejdeš do gatí, do košile nebo nezjistíš, která ti to vlastně kúří…

zjentek

A kam přesně chodíš do společnosti? To chcu taky!!!

Kepler

To víš, já ti to řeknu a ty to všude vykecáš…

zjentek

Prdlajs… to by bylo proti vlastním zájmům!

zjentek

Kelte, vyhraněný sešit? Více než zápisky se bude hodit někdo, kdo by MOTIVOVAL! (;