bolak

Když máte fixu, která je něco mezi zelenou a modrou, řeknete o ní že je:

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
barnajka

modrozelená

Většinou teda říkám ‚tyrkysová‘ – protože to tomu víceméně OBECNĚ odpovídá.
Ale vždycky záleží na konkrétním odstínu – některý se blíží víc k té modré, některý k zelené. Pak je potřeba blíže specifikovat: nebesky modrá, pomněnkově modrá, jedlově zelená, trávově zelená…

A samozřejmě je mega rozdíl mezi tyrkysovou a azurovou – NEZAMĚŇOVAT!!! Jako to spousta lidí dělá :D

Abys měl přestavu, kolik různých tónů a nádechů zelená/modrá může mít, mrkni se sem http://modnipe­klo.cz/barvy/

Další odpovědi
anonym

modrozelená

Opět chybí volná varianta, kam bych nejspíše napsal tyrkysová.

Terryle

modrozelená

briketka10

modrozelená

tyrkysová

MILAN1961

zelenomodrá

kurec

zelenomodrá

pokazdejinak

zelenomodrá

samicek333

modrozelená

Přijde mi, že se to vyslovuje líp

misus

zelenomodrá

líbí se mi více zelená a tak bych oní řekla že je zelená:D