terira

Když mám noty jen v houslovém klíči, jak je převedu do basového, abych mohla hrát melodie?

Když si chci zahrát na klavír a najdu na internetu nějaké noty, jsou tam jen v houslovém klíči. Ale já chci hrát melodie a ne jenom tóny, jak noty houslové mám převést do not basových ?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat do odkazu, v němž se dovíte, že

G klíč (houslový klíč) určuje postavení noty g1 na druhé lince
F klíč (basový klíč) určuje postavení noty f na čtvrté lince

http://www.pi­anovka.cz/data/hn/not/kl­ice.html

Další odpovědi
Frogman

Převést z houslového klíče do basového?
Nevím, proč to potřebuješ, ale když máš noty v houslovém klíči a převedeš je do basového, tak to jsou úplně ty samé noty*, ale zapsané v jiném klíči. :)

Jestli se nepletu, tak ta „melodie“, jak tomu říkáš, se jmenuje „doprovod“. Pokud hraješ třeba na piano, stačí do Googlu zadat název písničky a za to připojit slovo „akordy“. Snad všechny písničky tam takhle najdeš, i když ne úplně všechny jsou, alespoň podle mě, napsány správně, některé mě občas i trhají uši, že si je musím upravovat. :DD
___
Ještě oprava.
*Jsou to ty samé noty, ale v jiné oktávě. (Znějí stejně, ale trochu jsou trochu hlubší).

Kelt

Když najdeš noty v houslovém klíči, tak bys měla poznat melodii a podle toho použít vhodné akordy.Obvykle durový molový a pod. Pokud máš klávesy, tam je na to přímo funkce. Ale když hraješ na klavír, tak asi akordy umíš.

chachar1922

Co si pamatuji z hudebky a fakt nevím jestli to je dobře – radši si počkej na jiné rady. Tak u basového je to o 5 tónů níže ? A nějak se to kreslilo. Mě to nikdy nešlo.

anonym

Netuším,ale koukni se na převody hud.klíčů,snad něco najdeš.
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=p%C5%99e­vod+z+houslov%C3%A9ho­+kl%C3%AD%C4%8De+do+ba­sov%C3%A9ho

Frogman

Můžeš sem dát, prosím, odkaz na ty noty? Chtěl bych se na ně podívat. :)