pusinka50

Když mám několik let nepoužívanou tiskárnu, Konicu Minoltu na černobílý toner?

Stačí, když koupím nový nebo repasovaný toner nebo ta několik let nepoužívaná tiskárna mohla nějak zaschnout a je lepší koupit celou novou?
Doplňuji:
Původní toner jsem tiskem spotřebovala. Takže to přestalo tisknout. Ale mám stále tiskárnu, ten „obal, kastli“, akorát nevím, jestli stačí po několika letech koupit do ní toner nebo raději koupit celou novou tiskárnu, jestli v tom „obalu, v tý kastli“ mohlo něco také zaschnout

Nejlepší odpověď
Funna

na toneru nemá co zaschnout…je to prášek…
Doplňuji:
no jestli máš jen „obal, kastli“…a nic jiného, tak nový toner ti bude nejspíš na nic, protože tiskárna není jen a obal a toner, že?

takže znova…jestli máš opravdu laserovou tiskárnu, která požívá k tisku toner, který je ve formě sypkého prášku, tak tam nená co zaschnout (ale nezaručuju, že pojede, že nemá nějaký jiný problém)…ale tonery jsou docela drahé…takže je jen a jen na tobě, jestli investuješ do nového tonetu, nebo do nové inkoustové multuifunkční tiskárny, která stojí o pár stovek víc (její nevýhodou je, že po 2 letech už bys ji nerozjela, právě kvůli zasychání)…

Další odpovědi
cochee

Toner je jen jednobarevný, nemůže být dvojbarevný ;) Protože jsi neuvedla typ tiskárny, je třeba se přeptat, jestli tonerem opravdu myslíš toner, běžně se totiž setkávám, že lidé řeknou „toner“ a on je to inkoust, ergo inkoustová tiskárna, toner je prášek a používá ho laserová tiskárna. Odpověď na tvou otázku je diametrálně odlišná právě v těchto dvou případech toner/inkoust.

pusinka50

Nechci inkoustovou tiskárnu právě z důvodu zasychání, když člověk tiskne jen občas. Mám laserovou tiskárnu černobílou a jen by mě zajímalo, když jsem jí několik let nepoužívala, jestli bude po zakoupení nového toneru použitelná, nechápu dost dobře, co tu Funna řeší…?!

cochee

Ano, teď když je jasné, že máš lejzrovku, je odpověď také jasná: tiskárna pojede, samozřejmě pokud se v ní nezkazilo mezitím něco jiného, „zaschlý“ toner příčinou případné nefunkce určitě nebude.