Dejw2

Když mám naředit na ambulanci doktorovi něco 3:1 (např.Mesocain s něčím), a záleží na kolik je ml stříkačka?Jak naředím?

Když mám naředit na ambulanci doktorovi něco 3:1 (např.Mesocain s něčím) … a záleží,na kolik je ml stříkačka? prosím poradtě,jdu na praxi na ambulannci a bojím že se ztrapním.

Nejlepší odpověď
Funna

správná odpověď viz cochee…jen bych si dovolila podotknout…to se opravdu můžu setkat s někým, který neví, kolik mi toho má stříknout do žil?…toho se opravdu děsím!

Další odpovědi
zjentek

vzdej se dobrovolně tvý školy ..mrtvol z omylu už je ve špitálech dost, viz novinky.cz! :o

anonym

3X:1Y je 3 díly X a 1 díl Y
Přitom nezáleží na tom, jak velká je stříkačka – pokud se do ní potřebné množství roztoku vejde. Pokud nevejde, musíš použít stříkačku větší…
😉

Hlada

Jestli je ta škola placená, tak si nech okamžitě vrátit školné!!!

cochee

s tím Mesocainem nepočítej, že to budeš ředit ty, když se na tohle ptáš 😁 v tomhle konkrétním případě máš mít tři díly M. a jeden „ředidla,“ to jsou dohromady čtyři díly. Takže objem stříkačky, dejme tomu 10 ml, podělíš čtyřmi a víš kolik ml je jeden díl. Takže nasaješ jeden díl „ředidla“ a tři díly M., neboli tím M. doplníš stříkačku do plna.

Emefej

Napiš adresu ordinace, abychom věděli, čemu se vyhnout.

marci1

Myslím si, že pokud takové základní znalosti nemáš, raději na praxi nechoď. Nemuselo by to dopadnout dobře. ☹

kablik

vypadni rychle z ordinace než se stane neštěstí…