hippeace

Když mám dva OS v jednom PC mám i dvě IP adresy? A jak je/jí zjistit?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

dvě ip adresy určite né…a taky de o to, jesli chceš zjistit vnitřní nebo vnější ip adresu… třeba na stránkách www.mojeip.cz …a taky záleží, zda máš tu vnější adresu od providera veřejnou…pokud né, může se občas měnit

Další odpovědi
briketka10

mám stejnou jako lukas.zmizik :))
http://www.mo­jeip.cz/

Funna

adresu zjištíš tak, že do příkazové řádku napíšeš „ipconfig“…ale pochybuju, že máš dvě…připojení k netu máš snad jedno, ne?

cochee

Počet IP adres v PC není závislý na počtu nainstalovaných OS, ale na počtu síťových subsystémů v PC. Klasický stolní PC má obvykle jednu LAN kartu či rozhraní, tedy jedna IP adresa, klasický notebook mívá často LAN rozhraní a wifi rozhraní = 2 IP adresy. Zjištění IP ad Funna (doplnil bych, že lepší variantou bude „ipconfig /all“), platí to ovšem pro Windows – například v unixových systémech je příslušným příkazem ifconfig.