dgfdgf

Když malíři obrazů udělaj chybu, tak jí vymažou nebo začnou malovat novej obraz? Ví se tohle třeba o Da Vincim?

Nejlepší odpověď
led

Vymažou? Kedysi sa nemalovalo pomocou počítača, kde stačí použiť príkaz „odstranit“, ale ručne pravými hmotnými farbami a pomocou štetcov. Takže nie „vymažou“ ale zamažou ďalšou vrstvou.
Spôsoby maľovania boli rôzne – mnohí si sami vyrábali a miešali farby, niektorí si urobili pracovný náčrt na papier, niektorí priamo na plátno, niektorí si naniesli orientačné body, nosné kontúry, niektorí rovno nanášali farby podľa svojho vnútorného videnia, niektorí „packali farby“ ako im prišlo (a dnes ich obdivujeme ako zázrak umenia), jednoducho tvorčia práca je súhra talentu, citu, myšlienky a hlavne neskonalej trpezlivosti a vnútorného boja tvorcu so svojim Alter Egom.

Aj Da Vinci tvoril a veľa pokazil, než vytvoril svoje diela, nebol naprogramovaný stroj.
tvorba znamenáhľadanie, skúšanie a neustále učenie sa novému, objavovanie starého, vyjadrovanie svojej myšlienky až do zázraku dokonalosti.