když má někdo svaly na rukou, a zhubne, svaly zmizí? :D

Dá se svalů zbavit hubnutím?

Nejlepší odpověď
www

Ano, při výrazném hubnutí se zmenšuje jak tuková, tak i svalová hmota.

Další odpovědi
pusinka50

Když pravidelně necvičíš nebo neděláš těžkou manuální práci, tak se ti svaly ztratí ať hubneš či nikoliv.

anonym

Hubnutí je o zbavení se tuku. Svalová hmota a tuk jsou dvě rozdílné věci.

mosoj

Určitě. Od určité míry hubnutí ubývá i svalová hmota. Ale žádoucí to není.

jendahun

Ano,jestli si dobře vzpomínám,sval slouží tělu mimo vykonávání pohybu a práce i jako zásoba energie.Bez přísunu potravy a stavebních látek,začne tělo stravovat nejdřív svalovou tkáň a pak tukové rezervy.Byla tam nějak souvislost i s teplem.Sval ke své práci potřebuje teplo a na zásoby(tuku)sáhne tělo až jako poslední,aby se udržela tělesná teplota.