Rokio

Když má někdo snížený práh bolesti, tak to znamená, že méně cítí bolest?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
marci1

ne

Snížený práh bolesti znamená, že více cítí bolest, méně bolest vydrží. Čím vyšší je práh bolesti, tím více bolesti dotyčný vydrží. 🙂
https://bolest-a-dalsi-priznaky.zdra­ve.cz/prah-bolesti/

Další odpovědi
Kepler

ne

Bohužel ti, kdo odpovídají ano, nemají pravdu.

Práh bolesti je okamžik, kdy člověk začne pociťovat bolest: jedinec, který má zvýšený práh bolesti – za působení stejných faktorů, pocítí bolest později nebo méně silně než osoba, jejíž práh bolesti je nízký.
http://www.ptej­teseknihovny.cz/do­tazy/prah-bolesti

Tw!st

ne

Já to chápu tak, že čím je práh nižší, tím míň bolesti snese. (stejná bolest mu přijde větší než někomu, kdo má vyšší práh bolesti)

Drap

ano

Ano. Obtížně se to však dá změřit.

ivzez

ne

led

ne

Znížený prah bolesti znamená skoršiu reakciu na pociťovanú bolesť.
Bolesť cíti každý, sú však ľudia, ktorí tréningom, alebo sebaovládaním dokážu prejavy bolesti znížiť. V extrémnych situáciach, psychických alebo fyzických vypätiach veľakrát ľudské vedomie a organizmus, vďaka adrenalínu vzhľadom na „presun potrebnej energie k riešeniu tejto situácie“ tlmí „pocitové“ vplyvy fyzickej i duševnej bolesti.
Príklad: herec na javisku utrpí úraz, ale vďaka svojmu sebaovládaniu, dohrá svoju rolu tak, aby divák podľa možnosti nič nepoznal. Neznamená to však, že bolesť necíti, len jej vplyv vedome potlačil.
Ľudia so zníženým prahom bolesti sa svojim vedomím upriamia na bolesť, tá sa stáva prvoradou a všetko ostatné musí ustúpiť do úzadia.

JájsemRaibek

ano

jirka F

ano

Arne1

ne

řekl bych že přesně naopak.

sesednizkola

jiná odpověď

Tak je to naopak jak psal Marci1. Ale nejspíš málo kdo to ví :D děkuji za ujasnění.

Znám jednoho takového. Je to vychlastane, agresivní a neuvěřitelné h…do. Téměř bolest necítí. Může se tak stát po nějakém úraze například. Jsou i lidé, kterým dělá vylozene dobře způsobovat sobě bolest. Vesi se na háky, řežou se, mají desítky piercingu atd. Ty ti taky často budou tvrdit, že mají posunutý práh bolesti.

Bylo o nich zajímavé pološero

https://www.go­ogle.cz/url?sa=t&sou­rce=web&rct=j&ur­l=http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/103187300­18-polosero/212562222­000007-polosero-krasa-bolesti/&ved=0a­hUKEwjZ0eLa4I3TA­hULKywKHaSDCag­QFggdMAA&usg=AF­QjCNGvdOTWb542e­VODY8rgB4cBG60­Vyg&sig2=FtyFE­y6F0rKTGFhhNR-Y0w

nyjono

ne

Snížený práh bolesti – bolest cítí brzy a silněji.

briketka10

jiná odpověď

Každý člověk má jiný práh bolesti:
https://bolest-a-dalsi-priznaky.zdra­ve.cz/prah-bolesti/

novvem

jiná odpověď

Znamená to, že se přes to dokáže přenést a nevnímat to tak.

marci1

Odpověď ano je špatná. 🙂

Andělé

Ano, omlouvám se,už jsem si toho všimla. Tak ono je to obráceně,než jsem si myslela, proto jsem Drapovi dala bod,ne jen tak bezmyšlenkovitě.
Děkuju za upozorňení a přeju pěkný den…:-)

marci1

V pohodě, nic se nestalo, ono si to hodně lidí „plete“. Jen jsem chtěla uvést odpovědi na správnou „míru“. Díky a přeji taky hezký den. 🙂

Andělé

Děkuju. 🙂 Já měla za to, že snížený práh bolesti-snížená bolest. Je dobře, že jste napsala jak je to správně, jsem ráda, že díky tomu to vím.
Děkuju a ještě jednou pěkný zbytek dne. 🙂

marci1

🙂

Andělé

🙂

Kepler

Samozřejmě, toho sis ještě nevšimla:

Palečkuje se hlava nehlava
kdo odpoví první, vyhrává!

Kepler

…i když píše kraviny.

nyjono

To je tady přece známá skutečnost 😁