sesednizkola

Když má nekdo exekuci na plat, platí odvody z toho, co vydělá, nebo z toho, co mu exekutor nechá?

Jestli kdyz je treba nekdo v exekuci nejaky ten rok, bude mit napriklad stejny duchod za ta leta jako ese stejnym platem a bez exekuce. A s insolvenci by me taktez zajimalo, jak se toto ma.

Doplneni. Dekuji

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Důchod se vypočítává z výměry a tou je tzv. hrubý příjem a ten není postižitelný exekucí ani insolvencí. Postižený je až čistý příjem.
Takže to nemá vliv na výpočet důchodu.
Pokud však výše důchodu převýší nepostižitelné minimum, lze provádět srážky i z důchodu.
Pokud Jarda dělá celý život bez exekuce za 15000 hrubého a Pepa s exekucí za stejnou částku, oba mají stejný počet odpracovaných let, oba mají stejný počet nemoci – vyloučené doby apod. budou mít oba stejnou výši důchodu.