Avatar uživatele
FikeCZ

když má mobil wifi,přijima opravdu každou wifi?

Doplňuji:
jj to nastavim neni problem :D jenom mne zajima jestli domaci wifi sit ma

850/900/1800/1900 MHz

Aspon jedno z toho!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kapka, MacChill před 4521 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Zachytíš každou WIFI, která není zakódovaná. Pokud je zakódovaná, musíš znát její heslo, aby ses na ni mohl napojit

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Děda Louda

To, co uvádíš, jsou frekvenční pásma telefonů. Ta nikterak nesouvisí s WiFi připojením k internetu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
MacChill

dobrá otázka… Mám takový pocit že wifi síť musí být nastavená správcem
i pro příjem na mobilních zařízeních

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RomanP

Teoreticky, ano. Já měl základní parametry v telefonu nastaveny od výrobce, tudíž chytnu veškerou Wifi v dosahu, některé vyžadují heslo které neznám takže se dá sehnat od vlastníka Wifi sítě ( třeba autobusy tam heslo zná řidič ). Jen jsem si v mobilu musel doladit nastavení, abych se vyvaroval toho co se mi už stalo že jsem se přihlásil na Wifi free automaticky a podruhé mě to tam již nechtělo pustit z důvodů že došlo k menší změně sítě a mobil si pamatoval přístupový bod z minula a ne ten nový

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sdesigner

Wifi chytis kazdou v dosahu. Rozdil je ten ze mobil nedokaze kazdou spravne vyuzit. Je primarne urcen na hotspoty (pristupove body k internetu) a site typu Tiskarna-pc-mobil. Chyti ti i ruzne prumyslove site ale s temi si neporadi. Slouzi napriklad na komunikaci bezlecnostnich kamer a podobne. Musis ale pocitat s tim ze mobilni wifi ma kratky dosah a slaby prijem. Takze to co si chytila na notebooku nemusis chytit na mobile. a pokus bude po tobe ptat heslo tak ho musis ziskat od spravce. V baru napriklad. Ale je dost verejnych hotspotu napriklad v nakupnich centrech, v parcich a podobne ktere nejsou zaheslovane

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jarduk

Záleží na použitém standardu wifi. Dneska se používá většinou 802.11b nebo g nebo n. Většina domácích sítí je stále g, ale přibývá n, což zas bohužel neumí většina chytrých telefonů.
Samozřejmě pak také záleží na zabezpečení sítě. Každopádně výše uvedené frekvence nemají s wifi nic společného. Jsou to pásma pro GSM, kdy u nás se využívá 900 a 1800. Wifi pracuje na 2,4GHz, nebo 5GHz.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek