Gus_Fring

Když má fyzik matematicko-logickou inteligenci a biolog přírodní inteligenci, tak co má chemik?

Podle psychologa pana Gardnera existuje několik typů inteligence. Je jak matematicko-logická, kterou budou mít třeba profesionální hráči šachu, fyzici, matematici nebo také přírodní inteligence, kterou disponují například biologové. Jaký druh inteligence mají chemici nebo je potřeba na studium chemie? Zřejmě to bude jedna z těchto dvou nebo nějaká kombinace dle mého.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jako VŠ chemik snad mohu prohlásit, že jsem potřeboval obojí druh inteligence a hlavně nadšení pro chemii – jakýsi přirozený způsob myšlení chemika. Nejpodstatnější ale je, že se jedná o velký objem učiva, snad srovnatelný se studiem medicíny (až na to, že jsem se nemusel učit latinsky). V chemii je obsaženo všechno: matematika, fyzika i biologie, proto existuje více specializovaných fakult.

Další odpovědi
RyuzakiKate

Vony ňák všechny ty přírodní vědy společně souvisí dohromady. Žádná se bez těch ostatních neobejde. Dotyčný, který nějakou z těchto věd studuje, by měl mít zkrátka aspoň základní náhled do těch ostatních. Všechny tyto vědy mají jedno společné – naučit se odvozovat a správně kombinovat nabyté znalosti, nikoliv se vše drčet nazpaměť, ovšem to by se dalo aplikovat třeba i na cizích jazycích. Na nějaké právo, sociální vědy apod. to podle mě moc nejde.

Já jako biolog (dovolím si teda se na něj pasovat) potřebuju znát i něco z chemie a fyziky, zkrátka se to tam objevuje. V moderní biologii se pracuje už i s informatikou. Můžu se sice všecko naučit odříkávat jako básničku, to ale není žádná zábava a rozhodně nežádoucí třeba na post vědce.

aliendrone

Mno, nejsem si jist, jestli to tebou zmiňované rozdělení je korektní, ale pokud ano, tak za úvahu stojí zjistit, jakou inteligenci má např. kanalizačn í inženýr. ;) :)

dubraro

Záleží, jakým oborem chemie se zabývá. V některých případech potřebuje ze všeho nejvíc rychlé nohy.

Kelt

Kdo vystudoval nějakou školu, tak asi musí být svým způsobem inteligentní. A definovat inteligenci na chemickou, mléčnou, vodní, výbušnou, jazykovou je snaha autora na sebe upoutat pozornost. Uděláš přijímačky a jsi přijatý na danou školu. Musíš samozřejmě něco umět. A určitě se nebudeš hlásit na školu, ke které nemáš žádné předpoklady.