jirka F

Když má člověk ruce a nohy zdravé, ale má například schizofrenii nebo podobnou diagnózu, je schopen pracovat?

Posuzuje se to dle závažnosti nebo jak?Když se rozhoduje o stupních ID.

--

Když má člověk ruce a nohy zdraví,ale má například schizofrenii nebo podobnou diagnózu je schopen pracovat?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, obecně lze říct, že pracovat může. U každého jedince a u každé choroby se to posuzuje individuálně. T při přiznání ID neni nikde zakázáno pracovat.

Další odpovědi
Dochy

Záleží v jakém přesně je stavu a co by chtěl/měl/mohl dělat. S prakticky jakoukoli vážnější psychiatrickou diagnózou asi není vhodné pracovat jako policista. Pracovat se dá asi tam, kde daná porucha nebude na překážku práci a kde lidé na pracovišti jsou případné projevy schopni tolerovat a případně schopni a ochotni pomoci je zvládnout.

Kepler

Vždy záleží na posudkovém lékaři, ten buď invaliditu nepřizná, nebo přizná určitý stupeň invalidity. Je nutné mít dostatečnou zdravotní dokumentaci od ošetřujícího lékaře. Jeden příklad zde: http://www.cmhcd­.cz/stopstigma/po­radna/socialni-pracovnik/schi­zofrenie-narok-na-invalidni-duchod/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.