Michal Kole

Když kouzelníci a iluzionisté předvádí nějaký trik, proč to zakrývají hadrem? Tím přece říkají, že to kouzlo je podvod

Když to nezakryjí, a divák se bude moc dívat jak se to dělá – teda správně nemá vidět nic důležitého tak kouzlo bude efektnější, když uvidí, že iluzionista něco dělá a přitom nedělá nic, co by naznačilo nějaké osvobozování.

Nejlepší odpověď
Drap

Někdy hadr nepoužívají, někdy je to nutné. Každý soudný člověk ví předem , že jde o trik, bez toho zda hadr použijí či nikoli.

Další odpovědi
Danča84

Třeba proto, aby lidi napínali a vnesli do vystoupení ještě víc tajemna?