filip72

Co mi hrozí, koupím-li vozidlo bez přepisu? Jak dohledám majitele?

dobry den, mam zajem o koupi vozidla, ktere neni prevedeno od puvodniho majitele, ten ho prodal bez prepisu a ten dalsimu, da se nejak dohledat majitel, nebo se da jezdit s vozidlem bez prepisu s nejakym vetsim problemem?

Nejlepší odpověď
cukrar

Musíte si vyjasnit pojmy a dojmy. Majitelem vozidla je ta osoba, která vozidlo koupila a vlastní ho. Nikoliv ten, kdo je zapsán v techničáku. To je jen administrativní zápis.
Vy musíte podla zákona 56/2001 nahlásit na úřadě změnu vlastníka. Máte na to 10 dní bez sankce. Poté můžete dostat sankci až 50tisíc. Neznám nikoho, kdo by za to dostal sankci.
Pokud máte vozidlo v pořádku, všechny doklady OK, klidně můžete s vozidlem jezdit. Jen musíte mít info, že osoba zapsaná v techničáku (registru) neudělala nějakou změnu v techničáku, bez toho, aby to bylo zapáno v tom techničáku, který držíte v ruce Vy.

Další odpovědi
hapiky

Zřejmě nemáš ani techničák a tak to je problém. Jen nedůsledný policajt by to vyřešil „pouze“ pokutou.

mosoj

Tobě možná nic, ale tomu opravdovému majiteli nezávidím. Sice nevím jak, ale snad se ti podaří platit zákonnou pojistku.

filip72

ja to auto jeste nekoupil ,majitel podle TP neni a ten co to prodava ma oba technicaky ,jde mi o to ze clovek ktery je napsany v TP jako majitel muze klidne nahlasit kradez vozidla treba …s pojistlou by nebyl problem si udelat na sebe