joe779

Když koupím několik solárních panelů, zapojím je do sítě, mohu zbytek energie, kterou nevyužiji “prodat” např. ČEZ?

Pokud ano, za jakou cenu? Za aktuální (přibližně 47.7 EUR / MWh)?

Nejlepší odpověď
Kepler

Samozřejmě, existuje hodně společností, které přebytky elektřiny vykupují https://search­.seznam.cz/?q=v%C3%­BDkup+elekt%C5%99i­ny&oq=v%C3%BDkup+e­lekt%C5%99iny&aq=-1&sourceid=szn-HP&su=k&sgId=­nixjzGCGL-QO9JJk_Rz14Owok­nR7kn4vkSZfYG­ZbkL%3D%3D&trp=2 Např. ČEZ za cca 500 Kč/MWh.

Další odpovědi
elkon

Je to trochu jinak,Ty prodáš energii do sítě a pak si ze sítě bereš výhodnější tarif. Podrobnosti si najdi u ČEZu. A jen tak mimochodem, nemůžeš jen tak připojit panely do sítě. To je dost naivní představa.

Dochy

Jde to, ale je to složitější. Pokud se nepletu, tak je třeba získat souhlas od správce sítě (obvyke snad E.ON)… Takže žádost o připojení, smlouva, poplatky, revize,…

autacek

Když koupíš několik solárních panelú a zapojíš je bez příslušného povolení a smlouvy do sítě, dostaneš tučný flastr. Digitální elektroměr ti navíc bude počítat elektřinu co proteče v opačném směru místo do mínusu, do plusu. Navíc to není jen o panelech, ale i dalším příslušenství kdy na uvedení do provozu celé sestavy je třeba mít příslušné zkoušky.

Brblal

Právě dnes (19.2.2019) po 16 hod o výrobě elektřiny mluví na ČRo Dvojka (pořad: Káva o čtvrté), ono to pak bude i v archivu ČRo v .mp3 celý ten pořad.