bolak

Když kněz říká: „Co bůh spojil, člověk nerozlučuj“, vztahuje se to i na srůsty a meziorgánové píštěle?

Nejlepší odpověď
annas

Určitě platí jen pro manželství, protože jde jen o citaci, která je vytržená z kontextu.

" Bůh ve své moudrosti ustanovil a přikázal, že muž a žena mají ve správný čas opustit rodiče a vzít se: „Proto opustí muž svého otce i matku a přilne ke své ženě a stanou se jedním tělem."

Ježíš pak doplnil: „A proto co Bůh spojil, člověk nerozlučuj!“
http://www.pro­krestany.cz/e­den/13.htm

Základem je výraz rozluka = odloučení, rozloučení, rozchod. Takže i není možné rozloučit srůsty apod,, protože rozloučit se mohou lidé nebo celé obce (metonymicky lidé v nich). .

Další odpovědi
arachis

Ne, je tím myšlen jen svazek dvou lidí. A v podstatě je to takové přání ,aby manželům nikdo nevstoupil do cesty a nerozdělil jejich manželství

Lamalam

Pokud ti byly tydo dary Bohem dány, tak ano.

Šidlo

  1. okrem kmeňových buniek a spol. je katolícka/evan­jelcká/baptis­tická/iná normálna cirkev za modernú medicínu, vníma to ako ,,pomôž si človeče, aj boh ti pomôže"
  2. potom sú tu sekty, ktoré vnímajú akékoľvek liečenie (alebo ,,len" niektoré jeho časti) ako rúhanie sa voči božej vôli

tákže, to čo sa bežne hovorí pri svadbe, neplatí pri chorobách v každej normálnej cirkvi

anonym

Bůh nic spojit nemůže,protože neexistuje.
Je to jen formulka,kterou faráři říkají.

jirka F

anonym a jak ty můžeš vědět že neexistuje.

bolak

Lamalam: no a kdo jiný by to tam vytvořil? :)

Lamalam

Třeba ďábel?

bolak

to je snad jedna a tatáž osoba ne? :)