jirka F

Když jsou někteří lidé ve společnosti tak chytrý a hned každého soudí, umí tomu člověku také poradit, co má dělat…?

Aby ho přestali soudit?

Když jsou někteří lidé ve společnosti tak chytrý a hned každého soudí,tak umí tomu člověku také poradit co má dělat…?

Nejlepší odpověď
annas

Proč někteří jedinci soudí druhé? Rovněž záleží také na tom, o co jde. Je rozdíl 1. mezi názorem, ten se může lišit a 2. vyjádřením, které souvisí třeba s chybným výkladem daných pavidele.

Někdy si kritik pohladí své ego, takže se cítí lépe.

1. Každý má právo vyjádřit svůj názor, ale slušně, bez urážek. Každý má jiný způsob myšlení, uznává jiné hodnoty Někdy je vhodná diskuse.

2.Slušná kritika či spíš rada v případě špatného výkladu pravidel, může vést kritizovaného k zamyšlení, že přece jen něco neudělal špatně

Obecně platí, že pokud je ale kritizovaný přesvědčený, že jednal správně, slušně, kritika (1) by se ho neměla dotýkat. Totiž vypovídá jen o tom druhém

Proč někdo odsuzuje ty, kdo věří?:Je to jejich rozhodnutí, proč je přesvědčovat a odsuzovat.? Mnohé víra v boha posiluje. Třeba Desatero bez 3 přikázání vlevo, představuje pravidla morálky, která by měla platit ve společnosti.

Takže si uvědomte, že se vaše rozhodnutí záleží na hodnotách, která uznáváte.
Takže klrtika může být i pozitivní, když je radou (2). .

Ale jinak nedovolte nikomu, aby vám určoval, co máte dělat, jak se máte cítit, pokud dodržujete pravidla morálky.

Je přece snazší odsuzovat druhé než sám sebe..

Další odpovědi
anonym

On má právo na svůj názor a ty máš právo jeho názor ignorovat.

Ametyst

Ale kdepak: pošlou tě na google nebo k doktorovi. Jako tady.:-))

Rokio

Já to tak dělám. Na místo, abych je soudil, nebo je dokonce urážel, jim pomůžu.

Když vidím na ulici člověka, který jeví známky duševní poruchy (např. trpí samomluvou, čeká bezdůvodně na autobusové zastávce několik hodin, nebo pokřikuje na cizí lidi atd.), tak za ním jdu, oslovím ho a mezi čtyřma očima mu sdělím, co dělá špatně a v čem by se měl zlepšit.

Také vymlouvám druhým jejich bludy.

Drap

Někdo umí poradit, jiný ne. Záleží ovšem také na tom, zda si vezmeme jeho rady za své, nebo je budeme odmítat.

anonym

Protože nejsi v dotazu konkrétnější i odpověď se samozřejmě nese jen v obecnějším duchu. Nelze na zevšeobečněnou otázku odpovídat konkrétně.