Když jsem zaměstnanec a současně vlastním živnostenský list, jak je to se slevou na dani?

U zaměstnavetele ji teď nemám a mám ji u podnikání? Jelikož teď mám výplatu o necelé dva tisíce menší.

Nejlepší odpověď
baghira

Není žádné „tam ji mám a tam ji nemám“. Slevy na dani se počítají z celkově vypočítané daně, a uplatníš je v daňovém přiznání.

Další odpovědi
led

Zo súčtu všetkých prijmov (živnosť aj zamestnanie) sa v ročnom daňovom priznaní odrátava nezdaniteľná položka v zmysle zákona.
PS.
Každý živnostník by mal ovládať aj minimum zo zákonov.