Marta077

Když jsem Slovenka trvale žijící v ČR, jde vyřídit nějak pas v ČR?

Odpovědi
Pepa25

Prostredníctvom elektronickej služby Žiadosť o vydanie cestovného pasu v zahraničí je možné odoslať žiadosť o cestovný pas príslušnému zastupiteľskému úradu Slovenskej republiky, na ktorom si žiadateľ rezervuje stretnutie na vybavenie žiadosti vzhľadom na krajinu, v ktorej sa občan nachádza, elektronicky sa žiadosť zasiela za účelom jej skontrolovania pracovníkom zastupiteľského úradu, prípadného upozornenia na potrebu predloženia ďalších podkladov a určenia termínu na osobné predloženie žiadosti na zastupiteľskom úrade, pri ktorom sa súčasne zosníma podoba tváre, podpis a biometrické údaje žiadateľa, ak je starší ako 12 rokov. Výstupom služby je odovzdanie cestovného pasu občanovi Slovenskej republiky v zahraničí.

Momentálne je táto služba dostupná len pre občanov spadajúcich do konzulárneho obvodu Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Prahe. O postupnom sprístupnení služieb na ostatných zastupiteľských úradoch a generálnych konzulátoch vás budeme priebežne informovať.

Zdroj: https://www.slo­vensko.sk/sk/zi­votne-situacie/zivotna-situacia/_ziadost-o-vydanie-cestovneho-p/

autacek

Požádej si prostřednictvím vaší ambasády. Na cizinecký pas u nás nárok mít nebudeš, ten je jen pro přivandrovalce