Když jsem přezul letní gumy za zimní,napadla mne otázka,jak to bude,když…

… někdo způsobí v létě nehodu na "zimních "pneumatikách, bude pojišťovna na něm vymáhat škodu ?!

Nejlepší odpověď
Alesh

Hehe 🙂

platí:

letní → zima = KO
letní → léto = OK
zimní → zima = OK
zimní → léto = OK

Zimní v létě furt dobře drží, narozdíl od letní v zimě, proto to je ok. Že se rychle sjíždí bude zajímat jen tvojí peněženku, až pojedeš pro nové gumy do pneuservisu. 😉

Další odpovědi
mosoj

Vyhláška vyžaduje v zimním období zimní pneumatiky. V letním období letní pneumatiky nevyžaduje. Takže předpisy porušujete pouze v zimně pokud nemáte zimní pneu. Pokud v létě používáte zimní pneumatiky splňující ostatní požadovaná kritéria ( hloubka desénu, stejné pneu na nápravě atd.) je to jenom vaše věc. Tedy i ta vyšší spotřeba PHM a rychlejší opotřebení pneu.

hanulka11

myslím, že zimní nejsou v létě nebezpečné /jen tahají řidiči z kapsy víc peněz za benzín/,
ale letní v zimě …co si budem povídat