Zvědavý

Když jsem nastoupil do práce 2. 5., musím také ukončit PP nejdříve 2. 5. abych měl odpracovaný přesně jeden rok ?

Pokud dám v únoru výpověd, výpovědní lhůta mi běží od 1. 3. do 30. 4 nebo 2. 5. ? 1. 5. je státní svátek a ten se nepočítá že ? Zajímá mě prostě kdy mohu nejdříve odejít z práce abych měl 1 rok odpracovaný – nastoupil sem 2. května. Díky

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Výpovědní lhůta ti končí, tedy pracovní poměr skončí 30.4. a to bez ohledu na to, že následující den je svátek.
Pokud jsi nastoupil 2.5. předešlého roku, tak 30.4. nebudeš mít odpracovaný jeden rok.
Výpověď dej až v březnu, poběží ti od 1.4. a pr. poměr skončí 31.5. a budeš mít odpracovaný jeden rok (více než jeden rok) a nemusíš se strachovat o dny.

Další odpovědi
ivzez

Souhlasím s Raibekem, jestli potřebujete mít odpracovaný rok
(nebo 12 měsíců) např. kvůli nároku na podporu v nezaměstnanosti,
dejte výpověď až v březnu.

Jestli Vám jde o možnost uvést jeden rok praxe,
můžete výpověď dát i v únoru (ty dva Vám bude
další zaměstnavatel tolerovat).

A pro příště poradím trvat na smlouvě hned od 1. dne
v měsíci, přestože půjde o svátek nebo víkend.

Drap

Můžeš skončit i později.