BladeCZE

Když jsem měl dvě směny před pracovní neschopnosti dovolenou, počítají se tyto dny do „výdělečné činnosti“?

Tato informace se píše do žádosti o nemocenskou (díl IV. Fialový pruh). Přesněji je to tam napsané jako „naposledy jsem vykonával(a) samostatnou výdělečnou činnost (zaměstnání) dne:“
Takže počítá se předchozi dovolená jako výdělečná činnost? Předpokládám že ano, je to placené jako bych byl v práci. Ale pro jistotu se chci zeptat. Děkuji a přeji pěkný den.

Odpovědi
Drap

Ano

ivzez

Ne, dovolená se nepočítá jako výdělečná činnost,
ale pro některé účely se započte jako odpracovaná doba.

Datum, kdy zaměstnanec naposledy pracoval, by měl vyplnit zaměstnavatel.
V tomto případě to bude púoslední den dovolené před začátkem nemoci.

Drap

Otázka zněla na vyplnění na neschopence, pokud onemocní zapisuje se poslední den když měl dovolenou.