franku

Když jsem dělal na Felicii GO předních brzd,stačí odvzdušnit jen předek nebo se musí udělat i zadek?

Doplňuji:
Já myslel,jak má okruhy?Přední a zadní nebo křížem?

Nejlepší odpověď
honzisák

kamaráde, má čtyři kola a k tomu čtyři vetilky. začíná se od toho nejvzdálenějšího, to je pravý zadní, pokračuješ levým zadním,pravým předním a naposled levý přední. je to rána jistoty pokaždé, když děláš něco na brzdách. Co neubrzdíš, to neukecáš!

Další odpovědi
cukrar

Franku, pokud víte, že se Vám vzduch nedostal do vedení, stačí jen předek…
Ale to je přesně dle postupu práce. Pokud jste opravoval s rozumem, stačí jen přední kola..

Doplňuji:
pomůže toto:
http://www.au­tomobily-nahradnidily.cz/?st=clan­ky_detail&id=113&jm­=Po%F8ad%ED+od­vzdu%9An%ECn%ED+jed­notliv%FDch+kol

Hlada

Vzduch nemohl vniknout jinam, než do opravovaných částí, takže pro funkci stačí odvzdušnit jen předek. Když už ale jste v té práci, je lepší zároveň vyměnit kapalinu i vzadu a mít tak do další výměny pokoj.

anonym

Okruhy má přední a zadní, správně by se měly odvzdušnit všechna kola, není jistota, že při odvzdušňování předních kol, nebo při práci se nezavzdušnila i zadní kola (pokles kapaliny v nádržce). Pozná se to tak, že když ovzdušníš přední okruh, na kterém si pracoval, tak brzdový pedál pruží.
Jinak se ovzdušňuje tak jak zde bylo již psáno, začíná se nejvzdálenějším ko­lem.