Kulpix

Musím koupit novou teplovodivou pastu, když jsem při čištění PC omylem odddělil chladič od procesu? Hrozí přehřátí?

Původní neotázka
Když jsem čistil Pc, oddělal jsem omylem chladič od procesoru. Teplovodivá pasta se přerušila…

Ale zůstala na obou dílech. Na procesoru i na chladiči. Poté jsem to přitiskl zpět a pořádně dotáhl šroubky. Můžu to i nadále používat? Brozí riziko přehřátí? Musím koupit novou tep. pastu?
Děkuji…

Odpovědi
ferdysek

Doporucoval bych novou pastu. Pokud v paste vznikly bubliny nebude tak dobre vodit. Uvnitr procesoru je senzor teploty ktery by mel snizit vykon procesoru aby nedoslo k poskozeni. Zkus pouzit nejaky program ke kontrole teploty me se osvedcil everest.

Dochy

Nevíme jak vypadala ta co tam byla. Osobně bych doporučil očistit vše od staré pasty a dát tam novou. Očekával bych, že ta stará už bude vyschlá a nesedne si správně mezi ty plochy.

Hlada

Teplovodivé pasty se často dává velké množství, takže přetéká přes styčné plochy a na vzduchu tvrdne. Kdyby se mezi styčné plochy dostal kousek ztvrdlé pasty, nemusely by na sebe dosednout. Pokud bylo pasty jen nepatrné množství a zůstala vláčná, není potřeba ji měnit. Rohodující je, jestli se nezvýšila teplota procesotu.