bolak

Když ještě lidi žili na stromech, jakým způsobem tam spali? V jaký poloze?

To jim asi padali pořád polštáře na zem ne?

Nejlepší odpověď
led

Keď opica zliezla zo stromu na zem, stala sa človekom, ktorý už na strome nevedel zaspať, tak zostal na zemi. Také detaily ako vystretá chôdza, schopnosť práce, myslenia a rozprávať už snáď nemusím zdôrazňovať.
Vy, ktorí si myslíte, že človek na strome nežil, mýlite sa. Dokonca tam mali postavené akési prístrešky, dokonca celé dediny.

Další odpovědi
Drap

Polštáře měli přivázané a spali v té nejpohodlnější poloze jakou našli.

www

Lidé na stromech nežili nikdy, proto neměli potřebu něco takového řešit, viz Google, člověk.
Doplňuji:
‚Spali na stromech‘ se říká o předchůdcích člověka, jak už bylo řečeno, lidoopech. Ti si dodnes staví ve větvích jakási hnízda ke spánku z větví a větviček mezi silnějšími větvemi. Jejich poloha při spánku je převážně dána možnostmi hnízda.
P.S: příště dej ‚polštářovou‘ otázku do kategorie zábava.

iceT

A taky jim padaly peřiny…

anonym

Není nikde záznam, že by lidi žili na stromech. Nepleteš se s primáty ?!

Děda Louda

Nejspíš tam viseli jako v tramvaji.

bolak

www: Já to nemyslím z legrace, to je vážná věc. # (za křížek doplň vážného smajlíka) A jak teda vypadalo takové hnízdo, a jakým způsobem v něm teda spali, v leže, v sedě, ve stoje? Nějak si to neumím představit, to hnízdo mezi větvema.

kapka

Foto – orangutan si stavi hnizdo, nasledne z nej vypadl na zem a nasranej odchazi

najdi si na těchto stránkách http://www.vi­novin.cz/html/30-06-2009-indonesie-bukit-lawang-sopky-berastagi-lake-toba-79.html 😁

orangutani nebo šimpanzi si staví běžně z větví hnízda vysoko v korunách stromů, nejlepší je vidět to v nějakém dokumentu, spí v něm vleže a je obdivuhodné, že ve spánku nevypadnou, ono je to totiž vážně dost vysoko, mohli by se zabít.