Spartaboy

Když jeden člen rodiny tráví roky pryč, je pravděpodobné že se v rodině stane vyvrhelem?

Když například dospívající člověk stráví spoustu času někde v léčebně je pravděpodobné že se ne svou vinou stane černou ovcí rodiny kvůli pravidlu že vztahy na dálku nefungují? Platí v takových případech toto pravidlo? A jak to vyřešit? Prostě ostatní se spolu bavili trávili spolu čas a on se zbytku rodiny odcizil aniž by si to kdokoliv z rodiny uvědomoval. Není černou ovcí ale ostatní se k němu jako k černé ovci chovají.

Odpovědi
Justin1

Já, máma a sestra žijeme v různých městech, málo se vidíme, ale kontakty udržujeme a za vyvrhely se navzájem nepovažujeme.

Rokio

Podle mě ne.

Černou ovcí by se stal, kdyby spáchal zločin, dopouštěl se cizolożství, nebo se pravidelně opíjel do němoty.

JežíšKristus

To záleží na konkrétních lidech. Obecně vzato ne, nevidím důvod. Spousta lidí vidí svoji rodinu jednou za pět let. I trestanci mají své rodiny, kterým je klidně nějaká trestná činnost ukradená. Takže nesouhlasím s Rokio.

Drap

Nelze paušalizovat. U každého jedince a u každé rodiny se to bude vyvíjet jinak

Dochy

Obvykle ne. Vztahy v úzké rodině zpravidla vydrží. Možná se změní, ale pokud někdo není vyloženě trouba…