Když je vnitřní stavba planety Neptun spíše kamenitá a navíc obohacená vodním ledem, tak z toho ledu nelze získat vodu?

Navíc píšou, že atmosféra Neptunu je složena převážně z vodíku a hélia s větším podílem vody, čpavku a metanu.

Takže tam existuje voda svým způsobem ve dvou provedeních? Proč toho nevyužijeme? Vím, že je to setsakra daleko, takže tj jediný problém?

Více zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Neptun_(pla­neta)

Obr.: https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2012/01/09/11/02/nep­tune-11629_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
dubraro

Ano, jediný problém je v tom, že je to tak daleko.

Další odpovědi
Kepler

Z horních vrstev atmosféry by se voda teoreticky získat dala, z jádra těžko, když je tam tlak 7 mil. atmosfér a teplota až 5 000 st. Ale proč bychom proboha tahali vodu z Neptunu, když té vlastní na Zemi máme až až?

hapiky

Problém je v tom, že ještě nemáme tak velkou žízeň, abychom létali pro vodu na Neptun. Jó kdyby tam byly zjištěny jiné látky, kovy, či nerosty, to by byla jiná píseň…

anonym

Co jsou ty bílé mapy na obrázku? Nějaká bouře? Oblaka nějakých výparů z toho
vodíku a hélia s větším podílem vody, čpavku a metanu?