Dismas

Když je presidentem žena, baví se při zahraniční návštěvě její muž s první dámou druhého státu?

Nejlepší odpověď
led

Najvyšší politickí predstavitelia si nemôžu svojvoľne robiť, čo chcú. Každý ich krok presne určuje Protokol.
Na vašu otázku by vám najlepšie dokázali povedať pracovníci Protokolu.

Tak ako prezident má svoje politické a spoločenské povinnosti a musí dodržiavať Protokol, tak aj jeho sprievodca – manželka/manžel majú svoje spoločenské povinnosti, tak ako im určuje Protokol. Aj v prípade, ak najvyšším predstaviteľom štátu je žena, potom manžel si plní povinnosti „Prvej dámy“ v oblasti spoločenskej, sociálnej, charitatívnej. V prípade že hlava štátu nemá manželku, ak má dcéru – tá potom plní povinnosti „Prvej dámy“.