Medvídek cz

Když je pokladna u vlakového nádraží otevřená je povine? si tam koupit jízdenku nebo si ji můžeme koupit ve vlaku

Nejlepší odpověď
Justin1

Není to povine můžeš si ji koupit ve vlaku

Je nutné mít jízdní doklad nebo doklad prokazující nárok na bezplatnou přepravu, ale není povinné si ho pořídit právě u pokladny. Jízdenku můžeš koupit i na internetu nebo v mobilní aplikaci a ve vlaku taky, ale pokud kupuješ jízdenku ve vlaku i přesto, že máš možnost využít nádražní pokladnu, platíš přirážku.

V některých vlacích je možné kromě jízdenky koupené od železničního dopravce použít i jízdenku integrovaného dopravního systému, do kterého je vlakový spoj zahrnutý (například Pražská integrovaná doprava).

Píše se „povinné“, ne „povine“. Otazník se píše na konci otázky, ne uprostřed.

Další odpovědi
Drap

Není to povine můžeš si ji koupit ve vlaku

Špatná anketa, chybí jiná možnost. Žádná z uvedených informací neni pravdivá. Neni povinností si koupit lístek u otevřené pokladny. Klidně si ho můžeš koupit ve vlaku s patřičnou pokutou.

Chapadláček

Není to povine můžeš si ji koupit ve vlaku

Nejedná se tolik o pokutu, jako spíš přirážku.

jepik

Ano je to povine když je otevřena

Pokud nechceš platit ve vlaku přirážku a nemáš jinak zakoupenou jízdenku.

Arne1

Ano je to povine když je otevřena

Emefej

Není to povine můžeš si ji koupit ve vlaku

Někteří dopravci prodávají jízdenky pouze ve vlaku. Pokladna na nádraží ČD je vůbec nezajímá.

Dochy

Není to povine můžeš si ji koupit ve vlaku

Dle podmínek ČD si můžeš jízdenku legálně koupti ve vlaku. Pouze pokud jedeš ze stanice, kde je „obsazená pokladna“ (nebo jaký je to ten správný termit), budeš to mít s příplatkem tuším 40kč. Tomuhle se neříká pokuta, ale příplatek – jde o relativně normální situaci.

Ostaní dopravci to mohou mít jinak, ale obvykle více spoléhají na ten prodej ve vlaku (arriva). Nejsem si jist jak to má student agency – tam zas myslím jedou na povinné místenky.

Zažil jsem jako student v rychlíku ČB-Praha… klasicky plné kupé, přišel opět průvodčí kousek za Benešovem

  • Přistoupil někdo?

… ticho…

  • Nikdo nepřistoupil?

… stále ticho…

  • Opravu nikdo?

… ticho …
ukázal na dva kluky

  • Tak pánové vy dva, ukažte mi rposím jízdenky…¨

(ukázali tuším ČB-Benešov)

  • Hmmm tak to je za 400
  • 400 dohromady?
  • Ne, 400 každej

Zjevně dostali 3× šanci si dokoupit jízdenku, ale zmeškali příležitost. Tudíž platili pokutu.

Jerome B

Ahoj,

Jste podnikatel nebo žena? Potřebuješ půjčku? Máte zájem o získání jakéhokoli typu půjčky? nebo jste ve finančním chaosu nebo potřebujete finanční prostředky na zahájení vlastního podnikání? Potřebujete půjčku, abyste vyrovnali svůj dluh nebo splatili své účty a začali pěkně podnikat? Máte nízké kreditní skóre a je pro vás obtížné získat půjčku od místních bank/jiných finančních institucí? , kontaktujte nás prostřednictvím firemního e-mailu na adrese: jeromeburchael91@gmail.com

Kontakt přes Whatsapp: +12149748303
Pozdravy

led

Drap, ak sa prihlásite u sprievodcu s úmyslo zakúpenia lístku, skôr než bude kontrolovať, nie je to pokuta, tá drahšia, ale manipulačný poplatok, to nie je veľa. Zdroj, skúsenosť z čias, keď som za cestovanie platila. Ako je to dnes,neviem.

Dochy

Normálně stačí při kontrole požádat o jízdenku. Ta koupě ve vlaku už se bere jako normální. Vím že kdysi bylo v podmínkách, že je třeba průvodčího vyhledat a tu jízdenku si koupit aktivně, ale už tehdy (90. léta) průvodčím stačilo hlásit normálně při kontrole.