kiticka951

Když je nějaký obrázek nebo výrobek přiznán jednomu člověku, přidá se ke jménu R v kroužku nebo C v kroužku?

Nejlepší odpověď
Alesh

Můžeš si to prostudovat. 😉
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Re­gistrovan%C3%A1_oc­hrann%C3%A1_zn%C­3%A1mka
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Au­torsk%C3%A9_pr%­C3%A1vo

Další odpovědi
chudst

Obchodní značka (R – registered) je typ duševního vlastnictví ke jménu, slovu, frázi, logu, symbolu, obrázku nebo kombinaci těchto prvků. Je též škála nekonvenčních obchodních značek, sestávajících se ze prvků, které do těchto kategorií nezapadají.

Autorské právo (anglicky označováno jako copyright) je odvětví práva, které se zabývá právními vztahy uživatelů a tvůrců tzv. „autorských děl“ k příslušným dílům. Tvůrci mohou být například spisovatelé, hudebníci, filmaři, programátoři apod.

Takze bych v tomto smyslu rekl, ze „C“.
Doplňuji:
Nejčastější forma ochranné známky ® je slovní – např. Apple ,Škoda, Budweiser anebo nejake logo, pripadne treba typ pisma, tvar vyrobku, apod.

Takze bych v tomto smyslu rekl, ze „C“. V pripade, ze by si autor vytvoril logo, ktere by na svych obrazech daval, by tam bylo „R“.

chudst

*by bylo „R“ u loga, „C“ by zustavalo.