annas

Když je něco sele, je to druhý rok vepř. Jak lze myšlenku vyjádřit jinak?

holandské přísloví – tajenka křížovky z Magazínu + TV č. 19 z MF Dnes Dnes.

Obrázek – kohyponymum
https://pixaba­y.com/cs/photos/pra­se-prasnice-sele-o%C5%A1et%C5%­99ovatelstv%C3%AD-139712/

Nejlepší odpověď
Drap

Když je něco sele, tak to další rok může raké být pěkná svině. Jak vyjádřit? Co třeba: Chybami se člověk učí, nebo učeň překonal svého mistra, nebo také třeba po zádech kamarádů vylezl až nahorů. Myslím, že by se podobných věcí v tomto případě našlo ještě více.

Další odpovědi
hapiky

Tak tohle vím také úplně přesně: Když se dá příliš velký prostor nějakému malému (mladému seleti), může s něj zanedlouho vyrůst nebezpečný kanec (diktátor).

dudu

Chovatelský zásah /vykleštění, nebo podvázání vaječníků/ bez něhož by vepřové maso bylo nekvalitní až nepoživatelné.

hapiky

dudu: To platí hlavně u kozla.