Avatar uživatele
Complex

Je-li na sekundovém lepidle napsáno 10 sec, tak je třeba pro správnou účinnost přidržet lepené místo alespoň 10 vteřin?

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1 před 1891 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

Ano. Nicméně já věci k sobě tisknu alespoň minutu. Jistota je jistota…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Když je tam napsáno 10 sec, tak přidrž lepené místo min. 10 sekund nebo vteřin. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mp2

10 sekund je doba, kterou máš na to, než lepené předměty spojíš.
Pokud je k sobě přitislneš déle, na jejich povrchu se vytvoří taková vrstva, která už k jinému předmětu nepřilne..
Samozřejmě pokud bude vrstva lepidla silná, přitiskneš předměty k sobě a ta vrstva praskne.. Bude to držet jen forově..

Já osobné používám vteřinové lepidlo jen na bodování…

Vysvětlím..
Já na lepení používám buďto Ceys Total Tech… Takové gelové lepidlo, které lepi i pod vodou.. Nebo černý silikon..
Obojí drží pevně… Ale má to slabou počáteční přilnavost..

Pokud jsem třeba lepil gumu na spodní část kovových vrat.. Udělal jsem drážku.. Do ní jsem udělal lajnu černého lepiciho silikonu…
Jenže když jsem to tam zatlačil, lezlo to samo ven…
Musel jsem tedy celou gumu narvat do drážky.. Postupně nabodovat vteřinovým lepidlem, aby držela…
A poté jsem jednou rukou odkryl kryci část a plnil jsem drážku silikonem.. Nechal jsem to den, aby to pořádně ztvrdlo a abych za to mohl tahat..
Odklopí jsem celou gumu na druhou stranu a přilepil to i z ní..

No hele.. Tři roky a drží to.. Denně se to otvírá tak 100× jedno křídlo a tak 6× druhé..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek