Když je Ministr financí Miroslav Kalousek tak „dokonalý“, že dostal cenu nejlepšího ministra financí, proč nevymyslí

jak peníze vydělat než zvyšovat daně a škrtat na nevhodných místech (např. snižování platů státních úředníků, policistů, hasičů, vojáků, omezení peněz na sociální dávky a podpory v nezaměstnanosti, zpoplatnění zdravotnictví, zvyšování soudních poplatků,…)

Nejlepší odpověď
fcoop

Kdyby seděl na MF třeba Vojtěch Rukavička,cíl kritiky by se jmenoval V.R.
To není žádná obhajoba,mě leze krkem také.
Problém je úplně někde jinde.
Všichni jsou Kalouskové,jeden menší,druhý větší.
A řešení těžko někdo vymyslí.I kdyby šli Všichni tam,odkud vylezli a na jejich fleky
nastoupila „nová,mladá krev“,zkalousko­vatěli by po čase také.
Společnost je nemocná,a to proto,že Zlo nebylo potrestáno.
Každej vidí,že bejt hajzl se vyplácí.

Další odpovědi
baghira

Protože jeho práce je řídit ekonomiku státu a ne vydělávat peníze. Vydělávat mají občané, zaměstnanci a podnikatelé, a on má řídit hospodaření s penězi, které stát dostane ve formě daní.
Kapišto? Asi ne, ale to nevadí.

Drap

On je skutečně dokonalý v tom, jak ždímat občany a devastovat státní ekonomiku. Hodnotili ho však také odborníci, kdyby hodnocení zůstalo na běžných lidech, tak by těch bodů tolik neposbíral.

lexx

Ocení ho dějiny, tak za 20 let co to byl za ptáček. Počkejte si.

anonym

co stát každoročně prožere ve formě schodku státního rozpočtu, co se nutně musí promítnout ve zvýšených daních pro budoucí generace nebo snížené míře využitelnosti financí státního rozpočtu – nebude trvat až tak dlouho a většina každoročního rozpočtu padne jen tak na úroky z dluhu, který máme a který nesplácíme, využitelných prostředků bude i při rostoucích daních stále méně a méně, proto poroste i schodek a samotné zadlužení ,,, zadlužujeme se až po uši, prožíráme co máme a ještě něco navíc, protože nám to nestačí. Zadlužena je nejen státní kasa ale i každá rodina hypotékami, spotřebitelskými úvěry a kreditnímí kartami … nelze svalovat vinu na jednoho člověka tímto zoufalým stavem celosvětových financí jsme si vinni všichni…

banky půjčují peníze které ve skutečnosti nemají, vytáří tak nové peníze rovnou ve formě dluhu. Ve formě dluhu vzniká většina celosvětových financí a v důsledku toho a současně v důsledku každoroční znehodnocování této dluhové měny o hodnotu úroků spláceným věřitelům mají každý rok veškeré peníze o nějakých 6–9 procent menší hodnotu …

opravdu si myslíte že nějaký dědek za křeslem na ministerstvu financí české republiky s tímhle stavem něco zmůže ? Na to zapomeňte, tady fungují daleko mocnější síly.