Když je mi 16 let a chci jet na Slovensko, musím mít písemný souhlas zákonného zástupce?

Nebo jet bez dozoru

Odpovědi
gecco

Není nutný pro cestování samotné, ale je velmi vhodný…
Samozřejmě – pokud cestuješ sama, jinak si to ohlídá ´dozor´.
😉
_____________­________________________­______
V 16 nejsi svéprávná – takže jakákoli kontrola (Policie etc.) bude řešit, jestli jsi třeba neutekla z domova, nejsi unesena…
Papír (s kontaktem na zákonného zástupce – rodiče) toto vyřeší…
___
Pokud bys jela ´pod dozorem´ (učitel, strejda), vyřeší to dozor (ale ten bude takovýto papír před cestou vyžadovat)…
😉

lexx

když máš peníze a trefíš sama na nádraží tak ne

anonym

To mě nikdy nenapadlo, když ve vlaku chodí průvodčí a chce vidět jenom jízdenku.