pepe88

Když je fyzické napadení přestupek. není lepši, aby oběť vratila stejnym stylem?

oko za oko a jen přece přestupek?

Nejlepší odpověď
setapouch

Neni. Mohl bys uvest duvod, proc by to melo byt lepsi?

Podle meho, a ze nejsem pravnik, pokud se me snazi nekdo fyzicky napadnout, branim se v souladu se zakony. Ovsem branim se, nenapadam ho. A co je „jen“ prestupek, to zjistis, az se u tebe nekdy bude zjistovat spolehlivost a ty budes mit prestupku hned nekolik.

Další odpovědi
klumprt

Ano, nafackujte si navzájem, půjdete na město před komisi a oba dostanete pokutu. Je možné, že jeden z vás dostane větší pokutu, pročež bude nutné, aby mu ten druhý ještě jednu přiměřenou střelil a zaplatil ji na městě dodatečně odpovídající flastr. Takhle to bude oko za oko a budete si kvit.

led

Od čias Chammurapiho zákonov uplynulo už skoro 4000 rokov. Od tých čias ľudstvo, teda aspoň väčšina, prišlo na to, že napriek trestami „oko za oko“ trestné činy neodstráni. Nestačí len odstrániť následky trestných činov, ale práve naopak odstránením príčiny zabrániť páchaniu trestných činov. Pokiaľ sa nezmení zmýšľanie ľudí, potiaľ sa nezmení ani ich správanie.

ptáč

Když je fyzické napadení přestupek, nedovolit hlášení přestupku, ale dát si za úkol dát věci dopořádku a trestat svým lidským přístupem. Sám vyšetřit jména, kdo, a za těmi pak jít. Tak mě to včera kdosi vysvětloval a já s ním souhlasím.

Human

Ak by ma niekto fyzicky napadol, tak sa predsa budem brániť (nutná obrana), a to je legálne.

Zdroj: http://www.za­konyprolidi.cz/cs/1990-200#f1326780