Avatar uživatele
dust8

Když je člověk v důchodu, tak mu čas plyne relativně pomaleji, než když chodil do práce?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, paul1 před 1764 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Když jsem byl malý kluk, ca rára rá-ra… ;) :)
Školní hodina měla snad 100let a ve středu bylo páteční odpoledne někdy v následujícím století.
Dnes mám „šťastný Nový rok“, a zítra je kua UŽ ZASE konec kvartálu, kdo to má stíhat!! ;) :D :D

Neboj, i ty na to jednou přijdeš! No JISTĚ!!! ;) :D :D :D :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

S tím ježíškem je to asi nejnázornější. Jako děti jsme čekali a těšíli se tak nesnesitelně dlouho… Čas se táhl a byl viskózní jako med. Pak se to dalo pozorovat ještě na vojně, i ten stříhaný metr byl cejchovaný snad námořních mílích. No a dneska? Kruci, ještě jsem nestačil utratit důchod a už mi přišel další! Cože? Už je zase Silvestra? Vždyť jsem ještě nestačil vystřízlivět od toho loňského! Čas cválá čím dál rychleji a já, s vědomím, že jeho vymezená většina se už válí v prachu zapomění, snažím se ještě urvat, co se dá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Osobně si myslím, že nejdéle se čeká na druhého či třetího Ježíška (u prvního člověk ještě nevěděl na co má čekat) a pak už se to pořád jen zrychluje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Pokud se jedná o invalidní důchod z mládí, který se získává na začátku dospělosti, tak čas plyne ještě pomalu, ale postupně se rychlost ubíhání času zrychluje s přibývajícím vě­kem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

právě naopak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Vůbec ne, v důchodu je čas 2× až 3× rychlejší

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nezdá se mi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Šťastie praje pripraveným. Subjektívna rýchlosť prežívania času záleží od myslenia a náplni života dôchodcu. Ja osobne akosi nebadám pomalosť času.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Je to právě naopak, někde jsem už o tom psal. Čím je člověk starší, tím rychleji (relativně) čas utíká. Nedávno jsem se dozvěděl, jak to vlastně s tím časem je. Pro roční dítě je 1 rok celý jeho život, pro dvouleté 1/2 života, pro tříleté je to už jen1/3, desetileté už jen 1/10 atd.. Asi to nebude
jen v takovýchto jednoduchých počtech, je to tak jen přibližně, ale tu je myslím podstata toho, proč se čas relativně stále zrychluje

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Kdybych nebral důchod, tak ani nevím, že jsem v důchodu. Nic se nezměnilo, jen ten krásný pocit, že nemusím vstávat na čas. Když řeknu, že přijdu na devátou, tak na devátou a fertig!
Já bych poopravil: Jen důchodcům, co se nudí, může čas plynout zdánlivě pomaleji!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek