Rokio

Když jdu s kamarádem a jeho pozdraví někdo známý, on odpoví, měl bych také pozdravit?

Když jsem pozdravil, tak osoba, se kterou jsem šel, si myslela, že jsem nevychovaný.

Nejlepší odpověď
dáma z ČR

záleží na situaci
pokud se jedná o starší osobu než jsi ty, pozdravem nic nezkazíš..
Jeli osoba stejně stará, mladší, zdravit nemusíš..

Další odpovědi
Klaproth

Odpovědí na pozdrav nikdy nemůžeš nic zkazit,

TimLeary

Proč bys zdravil někoho, koho neznáš? :D

tforro

Spíš podle intonace toho mého kamaráda. Je rozdíl, jestli ten můj kamarád zdraví ze slušnosti jedovatou sousedku, nebo někoho lépe známého, či příbuzného.
U sousedky nezdravím, třeba jeho tátu, kamaráda atd. zdravím.