killda

kdyz jdes zaregistrovat vozidlo

Odpovědi
jpau

Tak co?

Napřed zajedeš na evidenčku, vymázneš 200,– (1 hodina)
Pak jedeš do pojišťovny, zaplatíš povinné ručení obdržíš zelenou kartu (2 hodiny)
*V Praze zajedeš do Jungmanovy a zaplatíš ekodaň
Potom jdeš na úřad, tam čekáš jak debil 2 hodiny, přijdeš k přepážce a tam bude nějaká nasraná paní, co ti vynadá, že jsi vyplnil špatně třicet milionů formulářů (což je vlastně jedno), pak tam něco píše do počítače a nakonec ti přinese **značky, da ti malý TP, zapíše tě do velkého TP a naúčtuje si správní poplatek 800 Kč.

*Neplatí pro nová vozdila (zánovní vozidla), Jungmanova slouží pouze pro Prahu. Pokud vozidlo nemá záznam o emisích ve velkém TP (např. stará auta z dovozu) tak platíš automaticky 10k nebo si u Dekry za 1300,– zařídíš potrvrzení, že Tvoje auto plní danou normu.

**Neplatí pokud přepisuješ auto z obce do stejné obce (např. z Prahy do Prahy) značky zůstávají, platí se stejně.
Doplňuji:
Uvedený postup platí pro nákup ojetiny, kdy má nový majitel stále pojistku (zelenou kartu) původního majitle (nebo bazaru?).

cukrar

když jdete zaregistrovat auto, tak se jedná o úplně nové auto, nebo nově dovezené. Auto se registruje jen jednou. Pak je to jen změna majitele. Zkuste položit dotaz přesněji.

Nemůžete jet na evidenčku a pak teprve pro pojištění…