zett

Když jde někdo na konzervatoř (hudební – zpěv) a čekajího tam přijímací zkoušky, co na těch zkouškách má očekávat?

Z čeho ho tam přibližně můžou zkoušet? A jak se na to připravit?

Nejlepší odpověď
annas

Archiv něco napoví – třeba zkušenosti

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/konzervator-bez-zpevu
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-nutny-prospech-na-konzervator
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/konzervator-mam-zkusit-talentovky

a další

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zkou%C5%A1ky%20n­a%20konzervato%C5%99

Jinak požadavky v odkazu
Požadavky k talentové zkoušce – konzervatoř
obor vzdělání zpěv 82–45-P/01

http://www.jko­.cz/files/files/po­zadavky_zamere­ni/zpev.pdf

Talentová zkouška
je dvoukolová:
Uchazeči předloží v prvním kole talentové zkoušky výsledky fo
niatrického vyšetření, které není starší tří pracovních dnů

První kolo talentové zkoušky
ověřuje předpoklady pro hlavní obor vzdělání – zpěv:
hlasové i fyzické předpoklady pro studium i veřejné vystupování (zdravotní předpoklady, hlasový materiál a jeho velikost, funkční stav dechu a hlasu ve stávajícím rozsahu, tělesné, pohybové a psychické předpoklady)
technickou přesnost a vybavenost
kvalitu uměleckého projevu, pěveckou inteligenci
stupeň tvořivosti projevu, improvizační schopnosti
•estetické cítění a vkus
Uchazeč si připraví:
2 lidové písně,
1 umělou píseň,
(vše s klavírním doprovodem s fixovaným notovým zápisem, zpěv
zpaměti je podmínkou)
1 báseň nebo prózu.
Bude provedena zkouška hlasového rozsahu.

Do druhého kola postupují pouze uchazeči, kteří splnili
podmínky prvního kola. S výsledky prvního kola se uchazeči
budou moci seznámit na webových stránkách školy nebo na školní nástěnce.

Kromě výše jmenovaných předpokladů se však dále ověřuje hudebnost
a znalosti z hudební teorie.

atd. "

Talentové zkoušky na konzervatoř Brno
http://www.kon­zervatorbrno.e­u/index.php?m=24

Praha
http://www.prgcon­s.cz/zkousky

Další odpovědi
ivzez

Na pražské konzervatoři se dříve vyžadoval i zpěv
z listu → uchazeč o studium dostal neznámý list,
korepetitor zahrál první tón a uchazeč musel part zazpívat.

Další částí byly intervaly, které zmiňuje Sesednizkola.

Připravit se ke zkouškám dá v základní umělecké škole, ale lepší je
sehnat si soukromou výuku. Ideálně pedagoga konzervatoře, na kterou se
žák hlásí → učitel konzervatoře připraví přesně podle požadavků školy.

autacek

Tak jedno jsou všeobecné předpoklady a vědomosti jako na jiné střední škole, druhé pak talent a zájem proč se na danou školu hlásíš. Co se zkusit dotázat přímo na dané škole kam se hlásíš? A nebo alespoň u vás a základce některého z učitelů?

sesednizkola

Konzervatoř je o samostatnosti, nikdo tě tam za ručičku vodit nebude a jestli chceš se prosadit, tak už vůbec ne.

Určitě máš učitele, když přemýšlíš o konzervatoři. Jestli ne, tak to rychle naprav, příjmačky jsou už v lednu tuším. Bez učitele jsi bez šance. Musíš mu říct, že chceš na konzervatoř a aby tě tam připravil. On už bude vědět. Samozřejmě myslím kvalitního učitele, který bude mít alespoň konzervatoř.

Je také dobré umět hudební teorii, ale hlavně se hledí na hlavní obor tj. zpěv v tvém případě. Jeden můj spolužák co studoval zpěv u příjmaček neuměl ani noty a stejně ho vzali.

Já dělal sice jiný hudební obor než zpěv, ale příjmačky z teorie udělal jsem po dost pivech, samozřejmě jsem měl 0 bodů a jeden opisoval od druhého. Praktické zkoušky ala zazpívej kvartu od tohoto tonu a tak taky bez šance. No a dostal jsem se.

Takže hlavní slovo jestli tě vezmou mají profesoři zpěvu. Pokud už by se opravdu nemohli rozhodnout mezi tebou a někým jiným, může pomoc výsledek testu hudební teorie. Nejlepší je se připravit na všechno, ještě se to dá stihnout když budeš makat.