dgfdgf

Když holič zkracuje vlasy, nový rostou na těch, co si necháváme, takže určitou část vlasů máme celej život?

Nejlepší odpověď
Tw!st

Obávám se, že vlasy nerostou „na těch starých“ ale z kořene, tedy ty staré jsou na špičce, tedy při příštím stříhání se ostříhají.
Přece kdyby sis obarvil vlasy na jinou barvu, taky uvidíš, že časem ti začne od kořene růst opět tvá přirozená barva vlasů, nikoliv od těch nabarvených.

Další odpovědi
autacek

Hele, je to stejný jak u sekání trávníku.

JájsemRaibek

Ne. Vlasy rostou z kořínku a ten je dole. Takže ti holič pokaždé ostříhá tu část, která tam byla nejdýl.
Vlas neroste nahoře z již vyrostlého vlasu.

Kepler

Souhlasím s kapitánem. Vlasy vyrůstají z kořene vlasu, který se nachází v hlubší části kůže. Nejhlubší částí kořene je cibulka. Jestliže vlas oholíme, roste z původního místa dál.

da ny

Ne, to je nesmysl… ;)
" Vlas roste přibližně 2–6 let a potom vypadne"
Nahradí ho jiný…
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vlas