Galax

Když fouknu do ohně víc hoří, když do svíčky, zhasne, jak je to možné?

Nejlepší odpověď
mosoj

Fouknutím do ohně děláte dvě věci. Zvyšujete přísun vzduchu a ochlazujete ohěň. Vzhledem k poměru velikosti ohně a vašeho fouknutí se to ochlazení vizuelně neprojeví ale projeví se pouze ten přísun vzduchu ( kyslíku) a oheň více hoří.

U svíčky je to naopak. Vzhledem k malému plaménku se více projeví ochlazení plamene a
oheň zhasne.