bolak

Když dva sourozenci zploděj dítě, kolik % genetické informace bude ten potomek sdílet s každým z rodičů a prarodičů?

(mám namysli bratra a sestru)

Nejlepší odpověď
Alesh

Prostuduj si norimberské zákony. 🙂
Tak měl by mít od každého půlku, ne? Jen to bude třeba jinak poskládané, protože tam budou ti rodiče (oba děti ze stejných dvou genetických zdrojů), přes které se to „zamíchá“.

Další odpovědi
petra15

V zahranicnich mediich ( Princess je sleduje a proto je tak chytra…) je uz delsi dobu takovy pripad, ale ta sestra je uz mirne gaga, a ma s tim bratrem 4 deti, a zacla uz ve 14ti, a ty jsou vsechny gaga…on (bratr) je normalni, a seznamili se nahodou a nevedeli, ze jsou sourozenci. Tedy oba z rozvracenych rodin. Me se na tom libi, jak jim stat stale zakazuje souloz(dle zakonu o insc.). On uz za tu souloz byl nekolikrat ve vezeni, a to je pokazde neco pro novinare…:-)
Doplňuji:
tedy ona je gaga (mirne) uz od narozeni…

bolak

Alesh: a trochu konkrétněji? :)

normálně je to přece tak, že dítě zdědí 50% genů od otce a 50% od matky, ale pokud jsou matka a otec sourozenci, tak spolu sdílejí také 50% genů, proto se na to ptám..

zzzzz

Když si to rozkreslím pavoukem tak mi vychází: že bude mít 25% po babičce a 25% po dědovi, ze strany matky, 25% po babičce a 25% po dědovi, ze strany otce. Takže vlastně 50% po babičce a 50% po dědovi, to znamená, že je to jejich další sourozenec??? To snad ne? Nebo Jo???

petra15

jak normalne? vzdyt muze mit i 95% po jednom z rodicu ( muj skromny odhad)…koukni se jim na obliceje, a hned to uvidis…:-)

petra15

a jeste k tomu prip., ty deti jsou vsechny silne gaga---tedy vice, nez matka…

zzzzz

Petro najdi si jiný výraz než gaga 🙂

petra15

ale vzdyt je vystizny…:)
tak mi porad.....:)

zzzzz

Fajn, že si upozornil, že máš na mysli bratra a sestru, já začala přemýšlet o dvou sestrách, jo to byly vlastně Tře sestry s tím fanánkem 🙂

bolak

no bez fanánka by to šlo těžko..

briketka10

bolaku bolaku

co ty nevymyslíš :))