Avatar uživatele
bolak

Když dva sourozenci zploděj dítě, kolik % genetické informace bude ten potomek sdílet s každým z rodičů a prarodičů?

(mám namysli bratra a sestru)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, zzzzz, petra15 před 3714 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Prostuduj si norimberské zákony. 🙂
Tak měl by mít od každého půlku, ne? Jen to bude třeba jinak poskládané, protože tam budou ti rodiče (oba děti ze stejných dvou genetických zdrojů), přes které se to „zamíchá“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
petra15

V zahranicnich mediich ( Princess je sleduje a proto je tak chytra…) je uz delsi dobu takovy pripad, ale ta sestra je uz mirne gaga, a ma s tim bratrem 4 deti, a zacla uz ve 14ti, a ty jsou vsechny gaga…on (bratr) je normalni, a seznamili se nahodou a nevedeli, ze jsou sourozenci. Tedy oba z rozvracenych rodin. Me se na tom libi, jak jim stat stale zakazuje souloz(dle zakonu o insc.). On uz za tu souloz byl nekolikrat ve vezeni, a to je pokazde neco pro novinare…:-)
Doplňuji:
tedy ona je gaga (mirne) uz od narozeni…

Upravil/a: petra15

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Alesh: a trochu konkrétněji? :)

normálně je to přece tak, že dítě zdědí 50% genů od otce a 50% od matky, ale pokud jsou matka a otec sourozenci, tak spolu sdílejí také 50% genů, proto se na to ptám..

před 3714 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Když si to rozkreslím pavoukem tak mi vychází: že bude mít 25% po babičce a 25% po dědovi, ze strany matky, 25% po babičce a 25% po dědovi, ze strany otce. Takže vlastně 50% po babičce a 50% po dědovi, to znamená, že je to jejich další sourozenec??? To snad ne? Nebo Jo???

před 3714 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

jak normalne? vzdyt muze mit i 95% po jednom z rodicu ( muj skromny odhad)…koukni se jim na obliceje, a hned to uvidis…:-)

před 3714 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

a jeste k tomu prip., ty deti jsou vsechny silne gaga---tedy vice, nez matka…

před 3714 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Petro najdi si jiný výraz než gaga 🙂

před 3714 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

ale vzdyt je vystizny…:)
tak mi porad.....:)

před 3713 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Fajn, že si upozornil, že máš na mysli bratra a sestru, já začala přemýšlet o dvou sestrách, jo to byly vlastně Tře sestry s tím fanánkem 🙂

před 3714 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

no bez fanánka by to šlo těžko..

před 3714 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

bolaku bolaku

co ty nevymyslíš :))

před 3714 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek